Jak odświeżyć system Windows XP?

Witam

Mam w swoim domowym komputerze Windows XP. Jest tam rochę bałaganu. Pojawiaja się ciągle reklamy,programy do pobrania,konkretnie bałagan.

Co najlepiej zrobić? Myślałam o odświeżeniu systemu.

Jak to zrobić?

Oczyść XP. Pierwsze, to w ccleaner masz po prawej na dole - zapisz do pliku tekstowego, i zapodaj to, co masz zainstalowane. Także pokaż to, (zapisz do pliku tekstowego) - co masz w autostarcie.

 

Użyj tego (pobierz choćby na dysk D) http://www.dobreprogramy.pl/9lab-Removal-Tool,Program,Windows,42788.html

Nie chcę nic takiego. Chodzi mi o odświeżenie

Odświeżanie, to jest w win8. W XP jest reinstalacja systemu. Instalacja nakładkowa nie usunie Twoich danych i tego, co zainstalowane. Pozostaje format, reinstalacja systemu, żeby pozbyć się niepotrzebnego, błędów rejestru itd. Tu na forum jest dobrze opisany poradnik, jak to zrobić. W necie tego nie braknie. Korzystaj. Bywa, że format nie pomaga.

Są programy do przywrócenia XP do stany początkowego ustawień systemowych i rejestru, ale nie posprzątasz w ten sposób niepotrzebnych, wręcz szkodliwych aplikacji.

Uwierz. System może być czysty, naprawiony i pozbawiony “badziewia”. Na przyszłość, to korzystaj z programów do zrobienia kopii zapasowej systemu ze sterami i potrzebnymi aplikacjami.

http://forum.dobreprogramy.pl/optymalizacja-i-odchudzanie-windowsa-xp-opis-krok-po-kroku-t64973/

 

http://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/

 

do poczytania

Przy nowej instalacji XP-ka warto zrobić kopię zapasową systemu. System + programy i backup, w razie problemów przywracasz system do w miarę świeżego, same przywrócenie zajmuje mniej niż czysta instalacja. Są do tego odpowiednie programy.

 

Zastanawia mnie sens korzystania z systemu który nie jest już wspierany przez Microsoft. Warto zastanowić się nad Windowsem 7, 8 nie każdemu leży ale 7 to wg mnie idealny następna starego XP-ka.

 

I nie ma co sie sugerować wymaganiami “siódemki”. 1-2 GB dla 32-bitowej powinny wystarczyć (o ile nie jest się grajkiem, do internetu powinno wystarczyć), 2 i więcej do 64-bitowej wersji.

Dodam, że Windows 7 32bit obsługuje do niecałych 4 GB Ramu.