Jak odtwarzać filmy w ramce na zdjęcia toshiba q81?

Witam. Posiadam ramkę na zdjęcia Toshiba Q81 i mam takie pytanie: jak przekonwertować film zajmujący 640mb (avi) do formatu zgodnego z moją ramką? Dodam że gdy konwertuje go oprogramowaniem dołączonym do mojej ramki powstaje plik o rozmiarze 6gb a nie mam takiej karty pamięci żeby go odtworzyć…

Proszę o pomoc.

A do jakiego pliku, formatu musisz przekonwertować? Ten 6gb jaki ma format?

Własnie też avi :slight_smile: Tylko jak otwieram ten program tam kodek jest chyba MJPEG AVI

Kodowanie MJPEG (Moving JPEG) to najbardziej problematyczne kodowanie ponieważ bazuje ono na szybko przewijanych obrazach w formacie JPEG (nie jest to zbyt efektywny sposób zapisu obrazu i pewnie stąd taki rozmiar pliku wynikowego).

A jest to kodowanie problematyczne ponieważ jest to chyba jedyny powszechnie stosowany format który nie ma żadne specyfikacji i każdy robi implementację tego formatu (kodowanie do niego i/lub dekodowanie go) po swojemu.

Możesz spróbować użyć jakiegoś konwertera który ma opcję kodowania obrazu kodekiem MJPEG ale nie mam pojęcia czy rozmiar pliku będzie bardziej znośny a już tym bardziej ciężko zgadnąć czy ta ramka łyknie taki plik wygenerowany innym programem.

Obawiam się że nie da się z tym zbyt wiele zrobić, jeśli ramka obsługuje tylko takie kodowanie to sobie filmów na niej nie pooglądasz.

Ta ramka rozpoznaje i odtwarza dużo więcej formatów filmów http://www.ceneo.pl/1854930s (MPEG 2/4, WMV, H.263, H.264 ), więc można użyć wielu popularnych i darmowych programów do kodowania.

próbowałem do każdego z tych formatów i nic…