Jak odtworzyć format mpc? Kompatybilność z mp3


(siwy991) #1

Witam!

Ad. 1

Potrzebuję programik, dzięki któremu udałoby się odtworzyć format mpc.:slight_smile: I najlepiej jakby dało się przekonwertować na mp3:D

Ad.2

Mam również takie zapytanie, czy któryś z użytkowników zna jakiś format audio, który działałby na odtwarzaczach mp3, ale zajmuje mniej lub ma lepszą jakość. Gdzieś kiedyś słyszałem o takim nowym formacie, który byłby kompatybilny z odtwarzaczem mp3 ale nie mogę nic o nim znaleźć ;/. Proszę o pomoc!


(greh) #2

siwy991 , nie chodzi czasem o WMA?

:wink:


(siwy991) #3

nie, nie ten:D to był jakiś nowy format, opracowany w tamtym roku :smiley:


(imeehow) #4

ad1. Foobar2000 http://www.dobreprogramy.pl/foobar,Prog ... 13337.html odtwarza MPC i potrafi skonwertować na inny format (też mp3). Pamiętaj jednak, że oba te formaty są stratne i konwertując z jednego formatu stratnego na drugi stratny, pogarsza się jakość dźwięku.

Domyślam się że potrzebujesz konwersji aby wgrać pliki na przenośnego grajka który nie odtwarza mpc. Może łatwiej byłoby "postarać się" o tą muzykę od razu w formacie mp3 zamiast konwertować?

ad2. takich nowych formatów lepszych od mp3 miało już być wiele. I nie ma żadnego. Przynajmniej żadnego choć w połowie tak popularnego.

Parę lat temu było mp3pro ale chyba umarło już.

Napisz jaki masz odtwarzacz, może obsługuje coś poza mp3, wma i wav?

trochę grzebnąłem w google i może chodziło Ci o coś takiego: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Now ... 17782.html


(siwy991) #5

AD1. dzięki sprawdzę foobara:), niestety mam kilka albumów niezbyt popularnych wykonawców i dostępne były tylko w tym formacie;)

AD2. mój odtwarzacz to creative zen stone plus:) słucham też czasami muzyki z nokii 3110, ona ma takie formaty:AAC, AAC+, eAAC+, MP4, WMA, AMR (NB-AMR), MIDI Tones, Mobile XMF, SP-MIDI, True tones (WB-AMR), MP3. Czy jeśli chodzi o komórkę to który z nich wybrać? Zależy mi na większym upchaniu utworów, gdyż na słuchawkach, które są nie najlepszej jakości może nie być większej różnicy i takiego formatu szukam :smiley:

hm możliwe że to był ten format mp3hd:D


(greh) #6

siwy991 , jesli to był format mp3 hd to dużo byś tego nie zmieścił:


(siwy991) #7

poza tym nie wiem czy by sobie poradziło z bitratem ;/ tam jest 600-900 w zależności od rodzaju...


(greh) #8

siwy991 ,


(siwy991) #9

aha rozumiem:) czyli mogę sobie odpuścić:smiley:

a co ze wspomnianymi przeze mnie formatami na nokie? który byłby najlepszy? :smiley: zależy mi na upchaniu większej ilości bez bardzo widocznej straty w jakości


(greh) #10

MP3 o bitrate 32 kbps :wink:

Żart.

Ale MP3 będzie wg. mnie najlepsze.

:slight_smile:


(siwy991) #11

no tak :smiley: ale co zamiast mp3? :smiley: nie znam za bardzo tamtych formatów i tak się własnie zastanawiam :smiley: mam karte 2gb i to jednak za mało na mp3, a większa karta nie pyka na tej komórze :smiley:


(greh) #12

Np. http://www.videoaudio.pl/forum/index.ph ... entry33399

Inne: :google:

:wink:


(siwy991) #13

ok dzięki :wink:


(imeehow) #14

ja bym się jednak opowiadał za mp3. przekonwertować do niskiego bitrate, zastosować vbr, zrobić joint stereo zamiast stereo i będzie git.

wg strony creative, ten player potrafi odtwarzać też AAC, ale chyba tylko w wersji 4GB. Musiałbyś to sprawdzić, bo może to jest rozwiązanie twojego problemu. Może jakaś aktualizacja firmware by pomogła.

Na wiki napisali o AAC: Format AAC zaprojektowany został jako następca MP3, oferujący lepszą jakość dźwięku przy podobnym rozmiarze danych.