Jak Odtworzyc miniDVD na kompie?


(Farmer 4) #1

Dostałem płyty miniDVD z materiałami kreconymi kamerą SONY. wiem napewno ze plyty sa wporzadku i odpalaja bez problemu w kamerze..problem pojawia sie kiedy wkładam je do kompa który zaczyna sie krzaczyć i w ogole ich nie widzi.Nie wiem czy ta kamera nagrywa w jakims nieznanym formacie czy potrzebuje jakichs specjalnych sterownikow albo programu do konwertacji..Jezeli ktos ma jakis pomysl to prosze o rade..Bardzo potrzebuje tych materiałów z płyt i musze je odtworzyc na kompie bo kamera jest obecnie 8 tys kilometrow od mojego miejsca zamieszkania..!HELP


(Srebrny Wilk) #2

Kamery SONY standardowo nie finalizują sesji nadgania.

Jeśli chcesz, by płyta odtwarzała się na komputerze, czy w stacjonarnym odtwarzaczy, musisz zamknąć sesję (sfinalizowac płytę) w kamerze SONY.


(Farmer 4) #3

to jest jedyny sposob..?bo jak mowilem nie mam dostepu do tej kamery.. ale w kazdym razie jak sfinalizowac zapis w kamerze..?


(Asterisk) #4

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Srebrny Wilk) #5

Opcję finalizacji znajdziesz w Menu kamery i w instrukcji obsługi.

Możesz spróbować sfinalizować ją w np. Nero, ale nie ma gwarancji, że się uda.

Wówczas pozostanie Ci tylku IsoBuster, by coś z tej płyty odzyskać, więc nie polecam tej metody.

Jeśli nie masz dostępu do tej kamery, na której dokonano nagrania, to możesz udać się do jakiegoś sklepu z kamerami SONY i poprosić sprzedawcę o sfinalizowanie nagrania, może będzie na tyle uprzejmy, że to zrobi.