Jak odtworzyć plik .mp4

Mam BestPlayer 2.131. Kodeki ffdshow, real alternative. Tym zestawem nie mogę odtworzyć plików .mp4. Potrzebne są dodatkowe kodeki, jeśli tak, to jakie? Czy może trzeba coś zmienić w ustawieniach, jeśli tak to co?

Dzięki za pomoc.

a spróbuj video lanem

Ewentualnie MPC HC :wink:

lub KMPlayer

Po pierwsze to odtwarzacz nie ma tu największego znaczenia tylko kodeki.

Najpierw musisz sprawdzić jakie kodeki są zastosowane w tym pliku, polecam do tego użyć programu MediaInfo.

Jak już wiesz jakich kodeków potrzebujesz to szukasz odpowiednich kodeków.

Możesz użyć też jakiego codecpacka (zestawu kodeków, np. K-Lite Mega) lub poszukać odtwarzacza który zrobi to za ciebie lub ma już w pakiecie odpowiednie kodeki.

Osobiście używam do odtwarzania ALLPlayer v4.5 oraz kodeków sugerowanych przez niego do pobrania z liveupdate premium (koszt 1 sms’a) zarejestrowanych w systemie (rejestrowanie jest dodatkową opcją) i odtwarzam wszystkie popularne formaty.

scripter1 to za darmo nie idzie odpalić .mp4 w AllPlayerze …? :-k

Doinstaluj NT/200x/XP/Vista Codec Package + Real Alternative z Media Player Classic .Instalacja : najpierw pakiet ,potem real .

Łukash , czytanie ze zrozumieniem się kłania (a raczej jego brak), oczywiście że się da chociażby używając packi K-Lite Mega o której wspomniałem.

ALLPlayer może używać zarówno kodeków systemowych (tych które zostały zainstalowane w systemie) jak i swoich, poza tym w instalatorze jest kilka podstawowych kodeków za free.

To czy da się odpalić plik mp4 (lub inny) na kodeku ffdshow lub tych podstawowych kodeków z instalatora ALLPlayera zależy od tego jakimi kodekami jest kodowany dany plik.

Ja mam Video Lan i nie mam zadnych dodatkowych kodeków i wszystko hula : p

antiferno , Video Lan jest niezły ale mi osobiście nie za bardzo on odpowiada i niestety nie wszystkie formaty odtwarza.

Problem w tym że on ma swoje kodeki i ignoruje to co jest w systemie więc jak czegoś nie rusza na swoich instalacja dodatkowych nic nie da (dla odróżnienia ALLPlayer domyślnie używa swoich ale jak nie daje na nich rady czegoś ruszyć próbuje na systemowych).

Osobiście też go używam ale tylko do słuchania radia internetowego.

I jeszcze jedna ważna sprawa: instalowanie wielu różnych paczek kodeków powoduje bajzel w kodekach i problemy z odtwarzaniem.

mp4 odtwarza

scripter1 , nie no ,od razu tak - czytanie ze zrozumieniem…

Trzeba było po prostu napisać ,że na pakiecie K-Lite czy innym , “też nie powinno być problemów” ,z wszystkimi popularnymi formatami , i tyle.

Łukash , może i faktycznie mogłem to napisać ale wydawało mi się że napisałem to w jasny sposób.

Jeśli już używać jakiegoś codecpacka to najlepszym jest chyba K-Lite Mega (pozostałe paczki bazują głównie na ffdshow który nie jest najlepszy choć łyka wiele formatów).

Ale można też wyszukiwać kodeków ręcznie i ręcznie je wszystkie instalować - jeśli będą odpowiednio dobrane to też nie powinno być problemów z odtwarzaniem ani w ALLPlayerze ani w innych programach.

Większość problemów z odtwarzaniem jest wynikiem bajzlu w kodekach.

scripter1 , ja np używam paczek sharka007 ,i nigdy z nimi nie ma żadnych problemów ,czego nie mogę powiedzieć o K-Lite - po jakimś czasie dziwnie ulegają rozstrojeniu w jakimś sensie.

Święta racja. A za rozwałkę głównie odpowiadają konwertery i playery ,instalowane po paczkach kodeków .

Do mojego zestawu kodeków potrzebowałem Haali Media (Matroska) Splitter. Po instalacji działa jak należy.