Jak odtworzyć pliki MP3 na starej wieży?

Witam.

Mam taki problem: nie mogę odtworzyć ściągniętych plików MP3 na mojej wieży Sony (ma już kilkanaście lat). Przekonwetowałem MP3 ma format WAV, ale nic nie pomogło. Formatu WAV nie czyta nawet mój nowy odtwarzacz DVD. Proszę o porady, na jaki format powinienem przekonwertować pliki MP3 i za pomocą jakiego programu, abym mógł słuchać muzyki na wieży. Dodam, że mam na kompie Vistę Home Premium. Z góry dziękuję za pomoc.

A na jakim nośniku nagrałeś te mp3?

Utwory MP3 nagraj na płytę w formacie Audio CD.

Możesz użyć do tego programu do nagrywania płyt, np. Ashampoo Burning Studio 6.61 PL.

Otwórz program -> Nagraj lub zgraj muzykę -> Nagraj płytę Audio CD -> wskaż pliki MP3, które chcesz nagrać.

Zostaną one automatycznie przekonwertowane i nagrane do formatu Audio CD.

P.S. Przed nagraniem ustaw najniższą prędkość nagrywania.

Też użyłem programu Ashampoo Burning Studio. Nie pamiętam dokładnie, ale być może nagrywałem w opcji Nagraj płytę z danymi czy coś takiego. Spróbuję wieczorem zrobić to przez Nagraj płytę audio CD i zobaczymy co z tego wyjdzie. Pliki nagrywałem na płytę CD-R. Czy rodzaj płyty ma w tym przypadku jakieś znaczenie?

Jak w Ashampoo wybrać prędkość nagrywania?

Starszy sprzęt nie obsługuje formatu mp3,musisz stworzyć płytę Audio CD,użyj zwykłego krążka CD R,bo CD RW też wieża nie będzie czytała

Zastosowałem się do sugestii. Nagrałem płytkę CD-R programem Ashampoo - opcją Nagraj Audio CD i już mogę ją odsłuchać na mojej wieży. Wszystko jest o.k… Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam.