Jak odtworzyć takie filmy?

Podczas porządków w domu znalazłem szpule z filmami(min. Pretty Women czy Hot Shots). Nie wiem jak je odtworzyć, bo nie mam video na szpule. Same szpule są małe, mają dwie strony. Jedna biała z ręcznie wypisanym tytułem, druga przezroczysta. Były jakieś magnetowidy szpulowe? Ciekawi mnie to.

;)

Tylko, że moje są w mniejszych szpulach. Myślisz, że udałoby się odtworzyć?

Są firmy specjalizujące się w digitalizacji takich cosiów, ale znacznie taniej jest wygrzebać takie filmy z marketowych koszów :wink:

Czy na tych obrazkach https://www.google.pl/search?q=magnetow … 00&bih=678 nie rozpoznasz swoich “szpul”? Może wtedy dojdziesz z jakiego pochodzą sprzętu, ale znaleźć taki aby taśmy odtworzyć będzie #-o #-o #-o Zmierz szerokość taśmy, może to będzie jakąś wskazówką. Jeżeli 1/2" to mogą to być taśmy n.p. do systemu Beta Cam.

Coś takiego:

448555-rozbierac-na-czesci-kasety-vhs-i-plyty-cd-na-bialym-tle.jpg

Tylko że jedna szpulka i bez tego czarnego.

Jakieś pomysły?

Przecież to co pokazałeś to wnętrze zwykłej kasety VHS.

  • =D> sam też kieeedyś rozkręciłem kasetę żeby wymienić klapkę i tak sobie leżała(długo) z “gołymi” szpulami. Pewnie tak było i w tym przypadku.

No to jak tak wyglądają te szpule, to ktoś z rodziny najwyraźniej rozkręcił kasetę, zostawiając tylko środek (szpule z taśmą).

W takim wypadku raczej nie pozostaje nic innego, jak dorwać starą VHS i przełożyć samą taśmę lub szpule, jeśli będą pasowały do “nowej” obudowy.

Aha, maniek oświeciłeś mnie. Pewnie kuzyn rozkręcał to bo miały iść na śmietnik. I fajnie, bo filmy klasyki 8)