Jak odwirusować ręcznie laptopa

Problem powrócił. Mianowicie pojawiają mi się dwa razy powiadomienia od sieci komórkowej. Jak kliknę na nie to mogę odblokować kartę SIM. Jak ktoś korzysta z internetu mobilnego to wie o czym piszę.
Kiedyś napisałem na forum o tej przypadłości i pomagał ADWCleaner. Teraz też uruchomiłem w/w program na początku pracy z laptopem. W trakcie korzystania zniknęły mi wszystkie ikony z Pokaż ukryte ikony, została tylko ta od bezpiecznego usuwania sprzętu.
Napisałem w dziale bezpieczeństwa bo uważam, że to pozostałości po infekcji, którą miałem. Coś siedzi jeszcze i dlatego zatytułowałem ten post Jak odwirusować ręcznie laptopa. Wszystkie antywirusy które uruchomiłem nic nie znajdują.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu jeśli ktoś widzi jakieś szanse na znalezienie szkodnika.
Serdecznie pozdrawiam

Zrób zdjęcie, wstaw.
Przejrzyj to.

Spróbuj zmigrować na jakiś Mint/Ubuntu lub Chrome OS Flex, widać Windows z uprawnieniami admina nie jest Ci pisany.

Zaczęło się od zniknięcia pdf-a. Teraz co jakiś czas wyskakują problemy z windows 10, których nie mogę naprawić. Na przykład Defender przeskanuje a nie zmienia daty skanowania w ustawieniach. Na przykład w ustawieniach pokazuje, żeby przywrócić ustawienia zalecane do przeglądania internetu. Wszystko jest ustawione a i tak się pokazuje niebieska kropka. Chyba czeka mnie format.

Dzisiaj włączyłem sfc /scannow i znowu podmienione pliki systemowe. Czy ma ktoś jakieś wskazówki aby znaleźć winowajcę. Czy jest w ogóle taki sposób? Jeszcze się nie poddaję. Bronię się przed formatem. Poprosiłbym ekspertów o pomoc.

Wrzucę log ze skanowania, może ktoś coś wypatrzy.
CBS.log (430,3 KB)