Jak odzyskać dane po instalacji Windowsa?

Witam,

Mam trzy dyski Maxtor 6Y120M0 (120 GB, 7200 RPM, SATA) , SAMSUNG SP2504C (250 GB, 7200 RPM, SATA-II), WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS

Zainstalowałem windowsa i formacie wygląda to tak :

2c0a11b069a78b3am.jpg

Dysk 0 przed instalacją windowsa miałem podzielony na dwie partcje 15Gb na system i z reszty miałem utworzoną drugą partycję.

Dysk 1 jak przed tak i po instalacji windy wygląda tak samo

Dysk 2 na tym dysku przed instalką windy partycje E: i F: wyglądały tak samo jak teraz natomiast miałem jeszcze jedną parycję (tam gdzie jest wolne miejsce)

Jak odzyskać dane z dysku 0 ( miejsce “nie przydzielone” chyba nie było formatowane bo instalator windows dysk 0 rozpoznawał jako jedną partycję o wielkości 134Gb)?

Jak odzyskać dane z dysku 2 (gdzie zamiast wolnego miejsca powinna znajdować się partycja) dodam że ta partycja nie była formatowana.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Tu masz co nieco o tym:LINK

A tu programy:LINK

Z dysku 2 nie będzie problemu odzyskać partycji (razem z danymi), możesz nawet na Linuksie to zrobić. Natomiast wątpię, żebyś odzyskał WSZYSTKIE dane z dysku 0.

Chciałbym użyć testdiska ale nie mogę nigdzie znaleźć opisu jak go używać. Mógłby mi ktoś w skrócie wyjaśnić jak się go obsługuje?

Dodam że wcześniej użyłem programu “GetDataBack” który odnalazł mi brakujące pliki na partycji systemowej. Kiedy skopiowałem te pliki na inny dysk nie dało się ich otworzyć (np: filmy fizycznie byłyale nie chciały się otworzyć).

Ściągamy z neta programik TESTDISK http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download >>

odpalamy go >>

menu wyswietli dyski jakie mamy w komputerze >>

wybieramy dysk na ktorym jest zepsuta partycja i klikamy ANALIZE >>

następnie wybieramy Q czyli QUIT >>

powinien wyswietlić listę partycji, jezeli nie ma wszytkiego klikamy SEARCH! >>

następnie wybieramy WRITE potwierdzamy i wybieramy BACKUP BS i potwierdzamy >>

restartujemy komputer i partycja jest ze wszystkimi danymi!!

http://forum.ks-ekspert.pl/index.php?sh … ntry393367

:slight_smile: