Jak odzyskać dane z dysku, który zawiesza system? :)

Cześć mam dysk z laptopa, z którym były problemy. Gdy podłączam go za pomocą przejściówki do innego laptopa, system się zawiesza. Niby dysk widzi ale jak próbuję go otworzyć to jakby explorator się zwieszał i pomaga jedynie wypięcie dysku. Co w takim wypadku? Proszę o pomoc.

Podłącz jako dodatkowy dysk najlepiej w PC. Próby uruchomienia systemu z dysku podłączonego do innego sprzętu tak się zazwyczaj kończą.

Tylko, że ja nie chcę uruchomić system z tego dysku tylko odzyskać dane.

Znaczy podłączasz jako drugi dysk i dzieją się cyrki przy próbie dostępu do danych?

 

Możesz za pomocą programu MHDD sprawdzić kondycję SMART tego dysku bez udziału systemu.

Możesz załatwić sobie przejściówkę (lub skorzystać z obudowy przenośnego dysku) i ten wadliwy podłączyć do portu USB już działającego systemu/komputera.

Poza tym możesz użyć programu Victoria HDD do przeskanowania dysku i zremapowania wadliwych sektorów - tedy dysk nie powinien zawieszać systemu. Możliwym jest, że są wadliwe któreś z pierwszych sektorów, skoro zawiesza system zaraz po włączeniu.

Zanim uruchomisz Victoria HDD poczytaj coś o obsłudze, dobry to program ale możesz coś schrzanić. Zasadniczo podstawowa obsługa jest prosta. Program uruchamia się poza systemem operacyjnym.

@Odyniec_Stary tak dzieją się cyrki przy próbie dostępu do danych.