Jak odzyskać dane z zablokowanego systemu XP

Witam, niedawno formatowałem swój laptop, instalując na nim system Windows XP, jednak po pewnym czasie system został zablokowany, gdyż była to wersja trial. Nie mogę go teraz aktywować, ani się zalogować a miałem tam bardzo ważne dokumenty, mogę je odzyskać z dysku?

Skorzystaj z jakiejkolwiek dystrybucji Linuxa (uruchom z LiveCD).

Czyli mam ściągnąć Linuxa, zainstalować jako drugi system operacyjny i wtedy mogę się do tych danych dostać?

Nie, uruchom w wersji Live cd (bez instalacji, uruchomisz w pamięci ram).

Możesz użyć Parted Magic

Dzięki wielkie, mam nadzieję, że zadziała! :slight_smile:

Dodane 05.02.2013 (Wt) 19:02

Nie do końca to działa. Wszystko niby jest w porządku, ale

1.Nie mogę znaleźć danych które były na pulpicie

2.Nie mogę NIC skopiować na pendrive (“Error creating directory: Read-only file system”).

Wie ktoś jak mogę to skopiować?

na której partycji miałeś dane jeśli na D (nie systemowej) możesz śmiało instalować XP na C: jeśli dane były na C (systemowej) jest to możliwe ale jest z tym trochę zabawy

zaopatrz się w przejściówkę która pozwoli na podłączenie twojego dysku z laptopa do komputera stacjonarnego i teraz tak

Jeśli jest to nowszy laptop (i posiada dysk z interfejsem serial ATA) to jesteśmy w domu :-). Po prostu wyjmujesz dysk i podłączasz pod taśmę SATA i zasilanie SATA w komputerze

Jeśli jednak w laptopie jest dysk starszego typu mini IDE trzeba wyżej wymienioną przejściówkę “zapodać” można ją kupić na Allegro około 4 pln

tutaj masz link co i jak http://stelnet.w.interia.pl/ak11.html

WIN XP PE Portable roziąze ci problem. Linuksy mają ograniczone mozliwosci w operowaniu na parycjach dedykowanych XP, 7, 8 gdy ten rodzaj Windowsa jest włąśnie przeznaczony do naprawy systemu i odzyskiwania danych.

Każda większa “fabryka” PCtów ma od Microsoftu w formie prezentu takiego Windowsa a i na necie też jego obraz można spotkac.