Jak odzyskać dane ze starego dysku?

Dysk jest prawdopodobnie padnięty , był na nim windows …znaczy chyba jeszcze jest:P … ale najpierw pojawiał się komunikat żeby zamontowac dysk z systemem a potem zaczał się wczytywać windows ale po momencie reset i tak w kółko, podpialem go więc do swojego komputera no i tak… jest to dysk sigejta barakuda 40gb a mi sie pokazują 2 partycje “40Gb system” i “40Gb data”. Uruchomiłem narzedzie do obsługi dysków i kiedy chce uruchomić test smart na ilosc bad sectorów i na samym początku mam błąd UKŁAD ODCZYTU… czy dysk zdechł całkiem czy dałoby sie z niego wyciagnac jeszcze jakies dane ? oczywiscie programem pod ubuntu…

podczas montowania przez menadzer mam błąd:

Error mounting: mount exited with exit code 13: ntfs_attr_pread_i: ntfs_pread failed: Input/output error

Failed to read NTFS $Bitmap: Input/output error

NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a

SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows

then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very

important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate

it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.

/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation

for more details.

Dodane 11.01.2011 (Wt) 14:20

udało mi sie skopiować dane z 2 partycji , 1 systemowa nie chce sie dalej zamontować

Przejedź go checkdiskiem.

Hm… okazało się ze ważne pliki były na tej 2 partycji (ciezko bylo sie dowiedzieć bo ludzie sami nie wiedza co gdzie maja - -’ ) więc sformatowałem tą partycje gdzie był system … teraz mi wchodzi normlanie … co mogło być przyczyna ?

Zepsuta tablica partycji albo błędy na dysku, być może właśnie przez bad-sectory.

Jeśli dysk padł i pewnie coś z mechanizmem albo elektroniką.

Jeśli to cenne dane to najlepiej zlecić to specom

Poszukaj na FAVORE.pl jakiejś firmy

http://www.favore.pl/cat151319_odzyskiw … anych.html

Jak dane są mało istotne to szkoda czasu na zabawę.

To pewnie ta tablica bo bad sectorow nie pokazuje :slight_smile:

Jeśli mam coś poradzić to:

  1. Podepnij ten twardy dysk do innego kompa (Najlepiej z systemem Windows XP)

  2. Ściągnij i zainstaluj jeden z poniższych programów:

a). Easy Recovery PRO (Umożliwia odzyskanie plików utraconych w wyniku uszkodzenia tablicy alokacji (FAT) lub sformatowania dysku,

zniszczonych przez wirusy oraz znajdujących się na niedostępnej partycji.

b). PC Inspector File Recovery 4.0 (Potrafi cofnąć operację usuwania plików formatu ARJ, AVI, BMP, CDR, DOC, DXF, DBF, XLS, EXE, GIF, HLP, HTML, HTM, JPG, LZH, MID, MOV, MP3, PDF, PNG, RTF, TAR, TIF, WAV i ZIP. Obsługuje systemy plików FAT 12/16/32 i NTFS. Aplikacja odtwarza pliki z ich oryginalnym czasem i datą powstania)

c). Recover Files 2.1 (Mały, szybki program, który pomoże odzyskać przypadkowo skasowane dane, usunięte z systemowego kosza. Obsługiwane systemy plików to: FAT12/16/32/NTFS/NTFS5)

  1. Odpal jeden z nich i odzyskaj dane.

PS.Zakładam że dysk nie był sam ani w tandemie z innym (RAID)