Jak odzyskać filmy z karty apratu cyfrowego

(Aro King) #1

SIemka

Mam pytanie do was. Otóż mam aparat cyfrowy i karte. Wszystkie zdjęcia które robie i filmy zapisywane są na karcie aparatu. Przez pomyłke usunołem filmik z karty. Czy da sie go odzyskać? Karty jeszcze ani razu nie formatowałem.

(grand) #2

Trochę informacji:

:arrow: Odzyskiwanie danych (DataRecovery) - tutoriale do programów wraz z propozycjami aplikacji

:arrow: Odzyskiwanie skasowanego - artykulik poruszający problem

Poczytaj też przykładowe temaciki z forum:

:arrow: Odzyskiwanie zdjęć z kart pamięci

:arrow: odzyskanie plików (zdjęć) po formacie

Jeżeli zdjęcia/filmy były robione dawno, zostały nadpisane i to może nawet wielokrotnie to marne szanse na odzyskanie. Jeżeli jednak nie wprowadzałeś wielu zmian na karcie to jest szansa.

Nie wykonuj żadnych operacji na tej karcie (oczywiście oprócz odzyskiwania danych) :!: :!:

Nie zapisuj nowych plików, nie kasuj, nie formatuj karty, etc.

(jarodl) #3

Polecam pakiet Hirens Boot i program Disk Gene

odzyskałem wszystkie filmiki z kamery zapisanie na karcie 16 GB

(Aro King) #4

Film był robiony w czerwcu. Ale na karcie jest jeszcze wolne miejsce

(grand) #5

Wszystko zależy od tego czy od czerwca dokonywałeś jakichkolwiek zmian na karcie. Jeżeli tak to odzyskiwanie będzie loterią (zależy gdzie zapisywały się ewentualne foty/filmy). Czy się uda tego nikt Ci nie powie.

Nie pozostaje nic innego jak spróbować.

Powodzenia :!:

(Gryf00n) #6

spróbuj Digital Image Recovery

info

lub Disk Digger

http://diskdigger.org/

(Aro King) #7

Próbowałem DIgital Image Recorwery. I tak podłączyłem aparat z karta pamięci w środku naładowałem baterie na full. ODzyskał mi wszystkie zdjęcia i dużo filmów ale jak próbuje odtworzyc filmy wszystkie nawet te które sa fizycznie na karcie to wyskakuje błąd.:frowning:

(Gryf00n) #8

mam nadzieję że te dane zapisane były na innym nośniku