Jak odzyskać hasła do poczty Thunderbird, GG, Skype z plików?

Witam

Rodzicom padł system XP próbowałem ratować ale ciągle się restartuje (chyba jakieś błędy na dysku)

Ponieważ system był instalowany bardzo dawno chcę wyczyścić partycję  zainstalować wszystko od nowa.

Nie znam jednak haseł do powyższych programów! Czy jest możliwość odzyskania (odczytania) posiadając wyłącznie skopiowane pliki z katalogów użytkowników?

Wszystko zależy od wersji programów, może być ciężko… Spróbuj może podreperować tego XP - tryb awaryjny? Ostatnia znana konfiguracja? Skanowanie na wirusy z LiveCD (np. Kaspersky)?

wszystko sprawdzałem, podpiąłem pod inny komputer i znalazł jedynie jakieś 2 trojany ale w plikach systemowych i to mogło być powodem awarii…

w katalogu C:\Documents and settings\Twoja nazwa użytkownika\Dane aplikacji są foldery GG Skype i Thunderbirda - należy je skopiować na nowo wgrany system

tak myślałem, ale przed zainstalowaniem danych programów?

Hej,

Nie, po ich zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Skype i WTW zadziałały od razu, ale Thunderbird nie zaskoczył!

Mimo skopiowania całej zawartości chce zakładać nowe konto a starego nie widać!

Co jeszcze trzeba zrobić aby nie konfigurować wszystkiego od nowa?

Hej,

Przerzuciłeś całą zawartość folderu w poprawne miejsce? Nie przeniosłeś przypadkiem folderu do folderu, czyli że ścieżka wygląda tak: D:\Documents and Settings\Użytkownik\Dane aplikacji\Thunderbird\Thunderbird?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem jeszcze w tym, że na nowym komputerze jest system Win7 a na starym był XP i program trzyma te foldery w innym miejscu…

było w: C:\Documents and Settings\Gosia\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles

a nie do końca wiem w którym miejscu teraz wrzucić?

C:\Users\Gosia\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles

Nie pomogło!

Skopiowałem cały folder tak jak trzeba a program nadal nie widzi tego co skopiowałem i chce wszystko robić od nowa!

Kto pomoże, bo zaczynam się denerwować???

Hej,

Pytanie, czy skopiowałeś całą zawartość folderu Thunderbird czy tylko katalog Profiles. Jeśli tylko Profiles, to może być problem z załadowaniem domyślnego profilu. Wtedy w katalogu Thunderbird trzeba edytować, bądź dodać plik o nazwie profiles ini. Powinien mieć on taką zawartość.

 

[General]
StartWithLastProfile=1

[Profile0]
Name=default
IsRelative=1
Path=Profiles/xxxx.default

gdzie xxxx.default to nazwa katalogu z profilem.

Jeśli chodzi o te przejścia folderów pomiędzy systemami Windows XP i Windows 7, to wygląda to w przypadku Thunderbirda tak:

  • C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Thunderbird -> C:\Users\User\AppData\Roaming\Thunderbird
  • C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Thunderbird -> C:\Users\User\AppData\Local\Thunderbird
    Pozdrawiam,

Dimatheus