Jak odzyskać hasło do routera?

Witam!

Mam bezprzewodowy router Linksys nr WAG200G. Na razie sygnał z routera jest odbierany przez 2 laptopy z wbudowanym WiFi. Chciałem dorzucić do sieci trzeci, ale … nie znam hasła. Wiem, że tuż po konfiguracji (prawie 2 lata temu) zapisałem sobie wszystkie dane odnośnie ustawienia (łącznie z hasłami) w pliku tekstowym, ale musiałem ten plik niechcący wykasować, bo nigdzie nie mogę go znaleźć. Próbowałem odzyskać hasło za pomocą programów WirelessKeyView i Hack, ale żaden z nich nie dał rady: w WKV pojawiało się puste pole, tam gdzie miało być hasło, w Hacku natomiast znaki zapytania. Czy są może jakieś inne metody odzyskania hasła, oprócz przywrócenia ustawień fabrycznych i nowej konfiguracji? Tak gwoli ścisłości: chodzi mi o to hasło, do którego można się dostać za pomocą okna Wireless Network Connection Properties. Z góry dziękuję za pomoc.

A nie możesz zresetować rutera i na nowo ustawić hasła?

Hm, no niby mogę, ale:

  1. Nie za bardzo wiem jak. Chociaż z tym to mały problem, bo mogę poszukać w sieci jak to zrobić.

  2. Nie wiem, jakie to będzie miało konsekwencje. Jeśli trzeba będzie od nowa wszystko konfigurować, to będzie problem, bo wszystkie ustawienia wprowadzał mi informatyk, który trochę musiał się nagłowić, jak to wszystko zainstalować. Niestety kontakt z nim mi się urwał, tak że w razie czego nie miałby mi kto tego postawić od nowa, a wolę mieć pewny dostęp do internetu tylko na dwóch kompach, zamiast ryzykować całkowite odłączenie. No chyba że reset nie spowoduje istotnych zmian.

  1. Trzeba czymś np. końcówką długopisu wcisnąć na 5 sekund malutki guziczek, który znajduje się ponad wtyczką zasilania z tyłu routera. Wróci do ustawień fabrycznych - z tyłu obudowy masz napisane jakie są dane logowania.

  2. Krótko mówiąc całą konfigurację szlak trafi. Trzeba będzie wszystko konfigurować od nowa.

Nie wiem co to miałeś za informatyka, ale przecież konfiguracja jest banalna, wystarczy znać angielski, wszystko jest przejrzyście rozłożone w kartach.

OK. Dzięki, Chyba nic innego mi nie pozostanie.

mam problem taki jak kolega mam ten sam router od niedawna ale u mnie nie moge wpisać standardowego loginu i hasła nic nie pomaga nawet reset jak moge odzyskać hasło, albo wjść na ustawienia routera. router był instalowany na laptopie ale jest też pod podpięty stacjonarny w obu internet chodzi ale chciałam sieć założyć nawet ponowna instalacja nic nie daje bo pokazuje się aby wpisać hasło i login.

POMÓŻCIE

z góry wielkie dzięki

PS

ja sama męcze się z tym dwa dni i nic.