Jak odzyskać hasło w UBUNTU 11.10

Swego czasu wnerwiało mnie notoryczne żądanie hasła, więc w panelu użytkownika usunąłem hasło. I mam problem z uwierzytelnianiem aktualizacji, jak i dokonaniem jakichkolwiek zmian. Proszę o radę Jak przywrócić hasło?

Pewnie coś pogrzebałeś w haśle roota z tego co widzę. Gratuluje pomysłu z próbą podziurawienia sobie systemu.

www.debuntu.org

Dzięki, też się cieszę :frowning:

Dodane 11.12.2011 (N) 15:48

Czy ponowne wgranie systemu da pożądany efekt? jeżeli tak, to jak to zrobić?

Wyżej umieściłem link do poradnika;-) Musisz uruchomić w trybie 1 użytkownika i zmienić hasło.

Ponowne wgranie na czysto systemu może i ma sens jeśli nic w nim aktualnie nie masz.

wchodziłem na tą stronę, ale pojawił się kolejny problem - nie znam angielskiego a w dodatku nie jestem informatykiem ani programistą niestety :?

natomiast żeby uruchomić w trybie 1 użytkownika, to znaczy, że powinienem usunąć inne konta użytkowników? (zresztą nie używane), próbowałem, ale chcąc dokonać jakiś zmian potrzebne jest uwierzytelnienie … i zabawa zaczyna się od nowa. Pozdrawiam

Automatyczne tłumaczenie

Automatyczne tłumaczenie 2

Po to chyba są translatory online, aby z nich korzystać jeżeli trzeba.

Jeżeli natomiast chcesz zainstalować od nowa, to chyba najprościej w Twoim przypadku byłoby wybranie odpowiedniej opcji w instalatorze Ubuntu (zainstaluj od nowa, czy jakoś tak). To powinno wystarczyć.

Uruchom Ubuntu w trybie Recovery - tryb ratunkowy (zdaje się druga linia od góry) w menu wyboru systemów. Zobaczysz dalsze menu - wybierz -> przejdź do linii poleceń roota.

  1. Zmiana hasła użytkownika:

    passwd LUTO

LUTO - twoja nazwa użytkownika, podajesz dwa razy takie samo hasło. 2. Włączenie konta root / zmiana hasła użytkownika root (postępujesz tak samo jak wyżej):

passwd root