Jak odzyskać klucz do Windows XP mając fakturę i sprzęt?

Czy można odzyskać klucz licencyjny do Windows XP Home w wersji OEM mając tylko dowód zakupu w postaci faktury i specyfikacji podzespołów komputera.

Płyta główna i pozostałe podzespoły są zgodne ze specyfikacją na fakturze.

Niestety nie zachował się oryginalny klucz a na dysku jest zainstalowany inny system.

http://pl.wikipedia.org/wiki/COA

Cześć

jasiekb kiedyś można było wystapić do MS o wydanie duplikatu naklejki COA. Czy tak jest i dziś tego nie wiem. Można spróbować.

Nie można. Do XP już nie wysyłają duplikatów COA.

:roll:

Dziękuję za odpowiedzi.

Tak sobie wydedukowałem, że wersja OEM przypisana danemu komputerowi - Microsoft prowadzi ewidencję i na podstawie np. IP komutera można odzyskać klucz. No ale to byłoby za proste.

Z drugiej strony jak zgubię klucze od zamka od drzwi to producent też kluczy mi nie dośle.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

A i tu jesteś w błędzie, dowodem jest np firma Gerda, która wszystkie wzory kluczy ma w swojej bazie i za opłatą wysyła dodatkowe klucze klientom.

Na pewno nie na podstawie IP, ani nie na podstawie MAC adresu, jak już to na podstawie unikalnego numeru MOBO.

Niby wszędzie tak piszą a wytłumaczysz mi jak zainstalowałem na innym pc xp bez kontaktu z MS ?

Zainstalowanie a nawet aktywowanie to żaden wyczyn, bo ten system jest już nielegalny.

:roll: