Jak odzyskać klucz Windows 8 z konta MS?

Witam serdecznie. Mam pytanie otóż nie mam dostępu do dysku, a zgubiłem licencję na system windows 8.1. moje pytanie brzmi czy mogę odzyskać klucz systemu z konta microsoft? Aktywowałem system przed przeprowadzką, a w gąszczu zgubilem papiery do mojego całego komputera, a nie chcę ponownie kupować jeśli już raz to zrobiłem.

Pozdrawia!

Klucz jest zapisany w pamięci bios płyty głównej, nie potrzebujesz go znać aby ponownie zainstalować system.

Ale to chyba tylko w przypadku systemów preinstalowanych fabrycznie w gotowych “firmowych” komputerach stacjonarnych i laptopach.

Dlaczego uważasz, że na “koncie Microsoft” jest Twój klucz?

Wątpię abyś go odzyskał jeśli nie masz dysku z tym zainstalowanym systemem.

 

Trudno mi powiedzieć czy wszystkie. Ale jeśli bios jest UEFI to zapisuje klucz, jest nawet funkcja wyczyszczenia tego zapisu.

Pod Windowsem:

np program recALL - http://keit.co/p/recall - skanowanie automatyczne lub przeglądarka tablic systemowych, tablica ACPI wpis MSDM (od 57 bajtu)

 

Pod Linuksem

z poziomu roota

tail -c+57 /sys/firmware/acpi/tables/MSDM

lub

 

acpidump

 

następnie trzeba odnaleźć tablicę MSDM ostatnie bajty to klucz licencyjny

Inaczej. Nie mam dostępu do dysku bo wszystko poszło w Piz… Jak to powiedział siara. Dlatego w jakiś sposób chciałbym odzyskać klucz bo szkoda mi było wydawać pieniądze :slight_smile: a MS Może sprawdzić że cały czas od trzech lat korzystałem z jednego klucza.

 

A miałeś naklejkę jak kupowałeś, czy wszystko było preinstalowane? Jeśli preinstalowane to często jest w BIOSie a wówczas uruchamiasz ubuntu z płyty LiveCD i wpisujesz jw.

 

Zadzwoń, Microsoft Polska +48 (22) 594 19 99

 

Dlaczego nie spróbujesz zainstalować windows i sprawdzić czy pobierze klucz z biosu ? A usilnie chcesz mieć ten klucz na kartce ?

Jest zaszyty w UEFI i dysk nie ma tu nic do tego. Zmieniałem dyski ale windows jak się instalował nie prosił o klucz :slight_smile: