Jak odzyskać legalny system Windows XP?

Witam. Posiadam stary laptop Acer Aspire 5610, na którym “fabrycznie” zainstalowany był system operacyjny Windows XP Professional Media Center Edition. Później używałem różnych innych systemów z rodziny Windows i Linux. Usunąłem już dawno temu partycję recovery. Na spodzie laptopa ciągle mam naklejkę zawierając “Product Key”. Chcę wrócić do tego systemu, ale skąd mam go wziąć, bo płyty CD też nie mam. Podpowiedzcie mi gdzie można zdobyć ten system Windows XP Professional Media Center Edition i to na dodatek wersję angielską (pamiętam, że jak chciałem doinstalować SP3, to musiałem ściągnąć wersję angielską. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Pierwszy sposób: Z sieci pobierasz plik ISO z tą wersją Windowsa, po ściągnięciu wypalasz obraz dysku na płytę CD i przy instalacji wpisujesz Klucz produktu z naklejki, którą posiadasz.

Drugi sposób: Pożyczasz płytę instalacyjną od kogoś, kto miał ten sam system i z niej instalujesz system podając swój Klucz produktu z naklejki.

TomFoc , u producenta powinieneś mieć możliwość zamówienia płytek przy uzyciu których przywrócisz system…

Sposób nielegalny, prawnie będziesz miał pirata mimo legalnego klucza - proceder niezgodny z licencją. Sposób drugi jest legalny - instalacja z innego nośnika ale tylko pod warunkiem, że instalacja z oryginalnego nośnika edycji takiej na jaką opiewa klucz.

Myślę że producent systemu ci nie udostępni już xp ponieważ go się już nie sprzedaje,jakiś czas temu chciałem uzyskać od Microsoft płytkę z Windowsem XP i powiedzieli że nie produkują itp.

Ale może producent laptopa ci da możesz spróbować tylko nie wiadomo czy nie będzie chciał kasy

No tak, raczja. Sory za wprowadzenie w błąd. Po prostu zapomniałem, że producenci OEM zrezygnowali już z preinstalacji XP.

Dziękuję za zainteresowanie tematem