Jak odzyskac maile z poczty windows do o2.pl

Witam w jaki sposób można odzyskać swoje wiadomości z skrzynki poczty systemu Windows z powrotem do skrzynki pocztowej o2.pl bo gdy loguję się do o2.pl mam pusto w skrzynce.Dziękuję

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie da się, pobrałeś je za pomocą protokołu POP3 i masz załączone aby program kasował wiadomości z serwera po pobraniu.

Witam,

We wprost się nie da. Możesz (o ile Ci się chce pobawić) przesłać je do siebie przy pomocy opcji prześlij dalej a jako adres podać swój adres.

Przed tą operacją, wyłącz usuwanie po pobraniu.

Rozwiązanie ma ten minus, że wiadomości po ściągnięciu pojawią się ponownie w programie pocztowym.

Pozdrawiam

opat , Ale nadawcą będzie już ktoś inny, ewentualnie może je przesłać jako załączniki dzięki czemu zachowa oryginalny format maila. Przy dużej ilości tych maili i to i to będzie to trochę kłopotliwe - wszystkie wiadomości będą miały innego nadawcę co może być utrudnieniem w ich segregowaniu.

Cedar , to zależy jaki cel ma zostać osiągnięty. Jeżeli zachowanie (“przywrócenie”) treści to każde rozwiązanie jest dobre. W obu rozwiązaniach oryginalnego nadawcę można sprawdzić w nagłówkach wiadomości, nie zmienia to faktu, że nie będzie działało sortowanie/wyszukiwanie. Jeżeli ma zostać zachowane powiązanie nadawca-treść to już gorzej. Może po zagłębieniu się w protokół SMTP/POP3 dałoby się to tak wysłać (jakiś skrypt, który przepisuje wiadomość, ustawia nagłówek i wysyła), żeby zachować oryginalnego nadawcę. Ale to jest tylko przypuszczenie/strzał, bo nigdy nie zagłębiałem się, aż tak w protokoły pocztowe.

Pozdrawiam

Dziękuję za informację a powie może ktoś jak mam odczytać swoją pocztę np na innym komputerze u kolegi koleżanki jeśli nie używają poczty systemu Windows?

Pozdrawiam

Przez www lub możesz zainstalować np. program Thunderbird lub inny program do obsługi poczty,

Cedar ale jak przez WWW jak zaloguje się na www.o2.pl to nie ma tam moich maili tylko na poczcie systemu Windows.

No wiadomo, ze maili już nie zobaczysz na serwerze - na przyszłość ustaw sobie w programie aby je kasował po pewnym czasie z serwera (lub wcale) a nie zaraz po pobraniu. U siebie mam ustawione, że maile kasowane są z serwera po 90 dniach.

Abyś mógł przeczytać maile na innym komputerze musisz je wyeksportować od siebie - jak zrobić to w przypadku programu, który używasz - nie wiem.

W przypadku Thunderbirda możesz po prostu myszką “wyciągnąć” wiadomości np. na pulpit a następnie na komputerze docelowym możesz je “wrzucić” do programu.

Witam,

Generalnie każdą wiadomość da się zapisać w formacie .eml

Większość programów (Thunderbird, MSOutlook, Outlook express, TheBat - te używałem) pozwalają na zaimportowanie wiadomości z formatu .eml

W Thuderbird’zie (jak napisał Cedar ) i tak samo w Outlook Express można je po prostu przeciągnąć z katalogu do okienka programu i się pojawią w Skrzynce Odbiorczej (w różnych programach różnie się to nazywa).

Powodzenia.