Jak odzyskac maile z poczty windows do o2.pl

(izok1980) #1

Witam w jaki sposób można odzyskać swoje wiadomości z skrzynki poczty systemu Windows z powrotem do skrzynki pocztowej o2.pl bo gdy loguję się do o2.pl mam pusto w skrzynce.Dziękuję

Pozdrawiam :slight_smile:

(Cedar) #2

Nie da się, pobrałeś je za pomocą protokołu POP3 i masz załączone aby program kasował wiadomości z serwera po pobraniu.

(Martini M) #3

Witam,

We wprost się nie da. Możesz (o ile Ci się chce pobawić) przesłać je do siebie przy pomocy opcji prześlij dalej a jako adres podać swój adres.

Przed tą operacją, wyłącz usuwanie po pobraniu.

Rozwiązanie ma ten minus, że wiadomości po ściągnięciu pojawią się ponownie w programie pocztowym.

Pozdrawiam

(Cedar) #4

opat , Ale nadawcą będzie już ktoś inny, ewentualnie może je przesłać jako załączniki dzięki czemu zachowa oryginalny format maila. Przy dużej ilości tych maili i to i to będzie to trochę kłopotliwe - wszystkie wiadomości będą miały innego nadawcę co może być utrudnieniem w ich segregowaniu.

(Martini M) #5

Cedar , to zależy jaki cel ma zostać osiągnięty. Jeżeli zachowanie ("przywrócenie") treści to każde rozwiązanie jest dobre. W obu rozwiązaniach oryginalnego nadawcę można sprawdzić w nagłówkach wiadomości, nie zmienia to faktu, że nie będzie działało sortowanie/wyszukiwanie. Jeżeli ma zostać zachowane powiązanie nadawca-treść to już gorzej. Może po zagłębieniu się w protokół SMTP/POP3 dałoby się to tak wysłać (jakiś skrypt, który przepisuje wiadomość, ustawia nagłówek i wysyła), żeby zachować oryginalnego nadawcę. Ale to jest tylko przypuszczenie/strzał, bo nigdy nie zagłębiałem się, aż tak w protokoły pocztowe.

Pozdrawiam

(izok1980) #6

Dziękuję za informację a powie może ktoś jak mam odczytać swoją pocztę np na innym komputerze u kolegi koleżanki jeśli nie używają poczty systemu Windows?

Pozdrawiam

(Cedar) #7

Przez www lub możesz zainstalować np. program Thunderbird lub inny program do obsługi poczty,

(izok1980) #8

Cedar ale jak przez WWW jak zaloguje się na www.o2.pl to nie ma tam moich maili tylko na poczcie systemu Windows.

(Cedar) #9

No wiadomo, ze maili już nie zobaczysz na serwerze - na przyszłość ustaw sobie w programie aby je kasował po pewnym czasie z serwera (lub wcale) a nie zaraz po pobraniu. U siebie mam ustawione, że maile kasowane są z serwera po 90 dniach.

Abyś mógł przeczytać maile na innym komputerze musisz je wyeksportować od siebie - jak zrobić to w przypadku programu, który używasz - nie wiem.

W przypadku Thunderbirda możesz po prostu myszką "wyciągnąć" wiadomości np. na pulpit a następnie na komputerze docelowym możesz je "wrzucić" do programu.

(Martini M) #10

Witam,

Generalnie każdą wiadomość da się zapisać w formacie .eml

Większość programów (Thunderbird, MSOutlook, Outlook express, TheBat - te używałem) pozwalają na zaimportowanie wiadomości z formatu .eml

W Thuderbird'zie (jak napisał Cedar ) i tak samo w Outlook Express można je po prostu przeciągnąć z katalogu do okienka programu i się pojawią w Skrzynce Odbiorczej (w różnych programach różnie się to nazywa).

Powodzenia.