Jak odzyskać nagranie z kasety Mini DV?

Witam.

Nagrałem filmik kamerą na kasetę Mini DV, jednak za dużo razy przewijałem kasetę i po pewnym czasie zniknął mi całkiem obraz. Kaseta się odtwarza normalnie, lecz nie ma dźwięku i obrazu. Jest jakaś możliwość, by odzyskać nagranie z kasety??

Samo przewijanie nie spowoduje skasowania nagrania.Dlaczego często przewijałeś? Powodem były zakłócenia odczytu?

Często przewijałem, bo często oglądałem pewien fragment nagrania. Podłączyłem kamerę do kompa w celu przechwycenia nagrania, ale ciemny obraz jest, nic nie chce przechwycić. Chyba kupię nową kasetę i pożegnam się z tym nagraniem.

Na podglądzie kamery obraz jest?

Nie ma na podglądzie :confused:

Pytam o podgląd na displayu kamery.Jeśli tam nie ma to najprawdopodobniej taśma została wciagnieta przez mechanizm kamery i odwrócona.To się zdarza przy np częstym przewijaniu na podglądzie.Objawy to właśnie brak obrazu i świrowanie licznika czasu.

No, nie ma na podglądzie na displayu kamery.

To trzeba będzie rozebrać kasetę i odwrócić taśmę??

W każdym razie odwrócić.

■■■■■■■, przerwała mi się taśma. No nic, już nie odzyskam. Dzięki za pomoc.

Nie można podkleić?

Nie mam takiego śrubokręta, żeby otworzyć tą kasetę, a taśma mi się przerwała, bo nożykiem próbowałem otworzyć. Dobra, już się pogodziłem z utratą tego nagrania. W sumie nie było tak bardzo ważne.