Jak odzyskać orginalny klucz system Vista

Witam

Kiedyś opisałem tutaj mój problem z laptopem, więc przed wymianą dysku musiałem jakoś zapisać sobie klucz mojej visty, niestety na naklejce od spodu lapka trochę nie wyraźnie miałem napisane dwie cyfry, więc cudownie uruchomiłem go i przy użyciu programu odczytałem ten klucz i jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że rożni się on od tego na naklejce, myślę że pewnie w serwisie nie chciało im sie odwracać lapka i odczytywać klucza tylko po prostu wpisali taki jaki mają wszyscy chociaż nie wiem po co, jak przy formacie nie trzeba wpisywać klucza, po sprawdzeniu w google okazało się że to klucz “publiczny”. Ale teraz mam problem z moim oryginalnym kluczem. Czy mogę jakoś go odzyskać ? Lapka kupiłem za granicą

Owszem, jeżeli dysponujesz numerem seryjnym certyfikatu autentyczności to powinieneś skontaktować się ze sprzedawcą

Pobierz SIW, zakładka “Licencje” wyświetli klucz właściwy i publiczny.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

http://en.utilidades-utiles.com/downloa … -vista.php

Klucz z COA fabrycznie nie jest nigdzie wykorzystywany. Więc nie ma go w systemie.

Program który podajesz wyświetli klucz oem slp, wykorzystywany do aktywacji offline. Aby aktywować w ten sposób system OP musi sobie jeszcze wygoglać certyfikat producenta lapka (lub wyciągnąć go z bieżącej instalki programami typu activation backup and restore lub slic dump kit) i zainstalować te dwie rzeczy poleceniami:

slmgr.vbs - ipk [KLUCZ]

slmgr.vbs -ilc [ŚCIEŻKA DO CERTYFIKATU]

A COA zakleić taśmą, aby dalej się nie ścierała.

Nie wiem czy to oto chodzi ale ja kiedyś jechałem na pirackiej viście a potem kliknąłem na opcje “Zmień klucz produktu” i podałem ten z naklejki. System po chwili wyświetlił, że wszystko się udało :slight_smile:

p.s. wersja OEM oczywiście…