Jak odzyskać pieniądze z konta telefonicznego?

Hej. Mam telefon w Plusie w ofercie MIX z doładowaniem 50 zł. Doładowuję raz w miesiącu. Obecnie na koncie posiadam ponad 250 zł. Zostało mi do końca umowy 10 doładowań.

Chciałem przedłużyć, ale mogę to zrobić najszybciej na 7 doładowań przed końcem umowy. Musiałbym więc doładować teraz 3 razy po 50 zł, a po przedłużeniu musiałbym dodatkowo w pierwszym miesiącu doładować za 50 zł (przez co w pierwszym miesiącu miałbym 2 doładowania - jedno nadprogramowe). To daje już 200 zł, a wypatrzony telefon, kosztowałby mnie chyba 149 zł. Łącznie wychodzi 349 zł i przyznam, że nie odpowiada mi to.

W punkcie Plusa dopytałem o możliwość przejścia na abonament. Mógłbym przejść na 9 doładowań przed końcem, a abonament wynosiłby 69,99 zł. Więc wystarczyłoby, że w listopadzie zrobiłbym doładowanie i mógłbym przejść na abonament z umową na 24 miesiące. W dodatku pozostałe doładowani, 9, przepadłyby i nie musiałbym się już z tego wcześniejszego zobowiązania wywiązywać. Bardzo korzystne, jednak jest jedno ale… kasa, którą mam obecnie na koncie. przepadnie.

Istnieje podobno możliwość przelania jej komuś innemu na konto. Wie ktoś, w jaki sposób to zrobić? Przelałbym to komuś z rodziny. I czy istnieje możliwość jakiegoś innego odzyskania tych pieniędzy? Np. przelew na konto w banku.

To się nazywa Teleprzelew, ale na dla usługi Mix jest niedostępne. 

 

Ty chyba mało z tego telefonu korzystasz, nie lepiej zrobić te brakujące doładowania i wybrać sobie któraś ofertę na kartę?

Nie wiem, czy korzystam mało. Ile to jest mało? Czasami jest tak, że wygadam w miesiącu ponad 50 zł, a czasami jest znacznie mniej. Te zaoszczędzone pieniądze pochodzę jeszcze z czasów szczeniackich. W Plusie mam telefon już od wielu lat i tak z miesiąca na miesiąc przechodziła mi ta kasa. Nie mówiąc już o tym, że większość mojej rodziny i znajomych ma takie oferty, że mają darmowe do wszystkich w tych swoich pakietach, więc to oni do mnie dzwonią. Inną sprawą jest to, że ja mało piszę SMSów, wcale MMSów (przy ostatnim przedłużaniu umowy dostałem 2000 darmowych MMSów, ale ani jednego nie wysłałem) i nie korzystam z innych usług w telefonie.

Wziąłbym pod uwagę opcję z trzykrotnym doładowaniem, ale nie mam tyle kasy teraz, a chcę sobie kupić komputer stacjonarny, na który przyda mi się kasiorka, więc preferowałbym opcję z przejściem na abonament.

A dałoby się może zapłacić np. za jakiś komponent do PC za pomocą telefonu? Np. na morele lub w innym, podobnym sklepie?

Jeżeli jest to zestaw z tego tematu http://forum.dobreprogramy.pl/czy-ten-zasilacz-uciagnie-pc-518175t.html#comment-3280976, to masz tam wielkie pole do oszczędności, i to oszczędności nie kosztem wydajności :wink:

 

Da się płacić (NFC), ale nie za pomocą zwykłych środków na karcie sim. Te możesz wydać wyłącznie na usługi sieciowe.  

Wystaw aukcję allegro z SMS premium, odzyskasz 50-60%.