Jak odzyskać pliki prywatne z poprzedniego windowsa

Witam.Miałem 2 dyski c i d.Na dysku c miałem zainstalowany windows xp jednak po zresetowaniu komputera ten windows przestał działać.Nie chciałem robić formata ani instalować znów windowsa na dysku c.Zainstalowałem windows xp na dysku d.Chcę odzyskać dane mojego użytkownika z dysku c(nie robiłem formata)które zaznaczyłem po instalacji tego wcześniejszego windowsa jako dokumenty prywatne i gdy chcę wejść c:\documents and settings\rafal to wyskakuje komunikat z napisanm"odmowa dostępu" panowie jak odzyskać moje pliki?

ńależy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

  1. Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

  2. Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

  3. Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

  4. Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

  1. Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Ja zaproponuję coś łatwiejszego :slight_smile:

  1. Zabootuj system z dowolnego bootowalnego distro linuksa (np. Trinity Rescue Kit - TRK) - najpierw znajdź ISO, ściągnij, wypal

  2. Zamontuj system plików (w TRK jest zaimplementowany bardzo fajny skrypt mountallfs z opcją -g dodatkowo dla systemu NTFS)

Czyli wydajesz polecenie (nawet jak masz sformatowane dyski pod FAT to uruchomienie z opcją -g nie zaszkodzi)

mountallfs-g
  1. Uruchamiasz menedżera plików MC (Midnight Commander) poleceniem

    mc

  2. W tym menedżerze nawigujesz do głównego katalogu (poziom wyżej) i tam widzisz pod nazwami katalogów HDXY (np najczęściej HDA1, HDA5, HDA6 itd… dyski ATA) lub SDXY (np najczęściej SDA1, SDA5, SDA6 … dyski SATA w dużym uproszczeniu) swoje partycje z danymi.

Masz tam dostęp do WSZYSTKIEGO, bez konieczności grzebania w uprawnieniach, nawet do System Volume Information i kopii plików rejestrów w razie niemca… ale to zabawa dla doświadczonego admina :slight_smile:

Możesz z tego poziomu zrobić z dokumentami co tylko Ci się podoba.