Jak odzyskać pliki z poprzedniego systemu?

Mam taki oto problem, jak odzyskać zdjęcia i video z poprzedniego systemu? I jak sprawdzić czy one nadal tam są? Gdyż możliwe jest, że przez przypadek dokonałam formatowania :frowning: Jestem zielona w temacie komputerów… Wyjściowo miałam Windows 7, potem zaktualizowałam do Windows 8, a dziś komputer się wysypał, więc włożyłam płytkę i ponownie zainstalowałam Windows 8 32bit, ale po instalacji wszystkie poprzednie programy i pliki zniknęły… być może ja coś pokręciłam przy tym ponownym instalowaniu windowsa gdyż mam wersję w języku niemieckim :? prosze pomożcie odzyskac zdjecia i video, tylko na tym mi zalezy.

Dodane 20.09.2013 (Pt) 13:39

Kiedy próbowałam odzyskać zdjęcia za pomocą programu Recuva i włączyłam głębokie skanowanie odzyskało mi pare zdjęć, ale to i tak marny procent tego co miałam, a w końcu wyświetlilo się , że dysk C nie może byc przeskanowany C: Unknown system error: 0x00000008

Szanse na odzyskanie materiału są bardzo znikome. Jeśli sformatowałaś dysk i zainstalowałaś świeży system do najprawdopodobniej plikami nowego systemu “przykryłaś” stary materiał.

Oczywiście i to da się odzyskać, choć jest to bardzo skomplikowane.

Jeśli stracony materiał jest na wagę złota - proponuję usługi firmy specjalizującej się w takich przypadkach.

Z wypowiedzi wynika, że twoja świadomość co zrobiłaś jest mała. Albo odzyskasz jakimś programem to co zostało, albo natychmiastowe odłączenie dysku i firma. Czym dłużej pracuje dysk w tej formie tym mniej danych do odzyskania.

przecież podczas instalacji nic nie dzieje się samo, jak włożyłaś płytkę i uruchomiłaś instalator to sama musiałaś nacisnąć formatowanie partycji C, jak tak zrobiłaś to raczej danych już nie odzyskasz, szkoda że się nie odezwałaś przed instalacją systemu bo dane przed formatowaniem były do odzyskania mimo że system na komputerze nie działał