Jak odzyskac pliki?

witam

problem wygląda następująco: przy uruchomieniu komputera wyświetlił się komunikat o konieczności sprawdzenia danych na dysku, po sprawdzeniu i uruchomieniu (Win xp) okazało się że kilka folderów zamieniło się w plik bez żadnego rozszerzenia i o wielkości 0 b, zniknęło mi sporo zdjęć, natomiast pojawił się folder Found 001 a w nim kilkaset plików z rozszerzeniem .chk. Chodzi mi teraz o to czy ktoś wie jak odzyskać te zaginione zdjęcia?

Witam

Jeśli pamiętasz w jakim folderze były zdjęcia to może ci bardzo pomóc odzyskać przynajmniej cześć tych fotek. Użyj któregoś z tych programów http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Kategoria,Windows,86.html

Ale pamiętaj każde uruchomienie systemu zmniejsza szansę na odzyskanie zdjęć !!

Pozdrawiam, Artek

Nie kasuj też tych plików ‘.chk’. Skopiuj je w inne miejsce (inny dysk, pendrive) i spróbuj tam zmienić rozszerzenie na ‘.jpg’. Te zerowe pliki ‘.chk’ to prawdopodobnie “odzyskane” foldery, a niezerowe to pliki (całkiem możliwe, że też zdjęcia).

(Raz wyszła mi podobna historia przy kopiowaniu spod Linuksa kilku plików na partycję FAT obok zahibernowanego Windowsa. Po powrocie do Windowsa ich nie było, a po sprawdzeniu dysku pojawił się taki FOUND 001 z plikami; ręczna zmiana rozszerzeń na podstawie wielkości plików w moim przypadku załatwiła sprawę).