Jak odzyskać/skasować hasło administratora Windows XP?

Mam PC z Windows XP (Professional SP3) odziedziczony po innym użytkowniku BEZ hasła do konta ‘Administrator’. Ze cztery lata temu udało mi się to hasło zgadnąć, ale od tamtego czasu nie było mi potrzebne. Spadło mi też przez ten czas IQ i teraz nie umiem go sobie przypomnieć ani też ponownie odgadnąć. Mam osobne konto z uprawnieniami administracyjnymi, co wystarcza do zwykłych czynności instalacji i zarządzania programami ale w trybie awaryjnym może być potrzebne wejście na ‘Administratora’, a bez hasła nie da rady…

Mogę zrobić coś poza reinstalacją całości?

Poczytaj tu:klik

A w tym wątku:klik zainteresuj się tym:

Ściągnij obraz NTPasswd, nagraj na płytę i odpal za jego pomocą komputer.

Mój komputer (prawy przycisk myszki) -Administruj-Użytkownicy-Administrator- Zmień hasło

No właśnie, tak jak napisał fantomi , wcale nie ma potrzeby się tak trudzić jak sugerują poprzednicy, bo jeśli masz jakiekolwiek konto z uprawnieniami administratora, to możesz zmienić hasło innego konta (także administratora lokalnego): Panel sterowania -> Konta użytkowników.

Pablo_Wawa , niestety, w aplecie ‘Konta użytkowników’ w Panelu sterowania nie pokazuje mi się konto ‘Administrator’. Są wszystkie pozostałe, łącznie z zablokowanym gościem, a tego jednego nie ma. Ale droga wskazana przez fantomi doprowadziła do pożądanego skutku.

Dzięki, fantomi. Pomogło. :slight_smile:

Dziękuję też pozostałym odpowiadaczom.

Wpisz w CMD :

net user administrator /active:yes

Później w Konta Użytkowników powinien być administrator. Możesz wpisać również w CMD:

net user administrator nowe_hasło

Tak gdzie nowe_hasło wpisz nowe hasło dla konta administratora.

Jak włączasz kompa wciśnij F8 (tryb awaryjny) . Wejdź na administratora i usuń hasło w panelu sterowania.

Hm… brzmi obiecująco, ale żeby ‘wejść na administratora’ potrzebowałbym właśnie znać hasło, które zapomniałem.

Na szczęście dzięki poradzie fantomi już po problemie. :smiley: