Jak odzyskać skasowany plik excel

Mam MEGA problem za wszelką fachową pomoc z góry dziękuje.

Dla jasności sprawy postaram sie opisać dość dokładnie o co chodzi.

Plik excel nazwijmy go “zestawienie” znajdował się na dysku C w Moich dokumentach. Został niby skopiowany (jak się później okazało przeniesiony) na pulpit i została zmieniona jego nazwa na “kopiazestawienie”. Następnie dokonano w nim edycji polegającej na wykasowaniu kolejnych arkuszy.

Czy jest jakaś możliwość odzyskania pliku “zestawienie” przed przeniesieniem na pulpit bądź po przeniesieniu go na pulpit przed jakąkolwiek edycją i zmianą nazwy. HELP! Był to bardzo ważny plik zawierający dane z kilku lat.

pzdr.

map-ka

PS. WinXP NTFS

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=4993

Witam.

Na temat krótko można te pliki odzyskać “warunek” jeśli komp został wyłączony i czeka (nie jest używany) bo jeśli jest używany to :frowning:

Jeśli dobrze zrozumiałam to to plik nie został skasowany, trudno więc mówić o „odzyskaniu pliku” napisz w jaki sposób została zmieniona nazwa z zestawienie na kopiazestawienie? Czy był to plik =>zapisz jako czy też zmieniona nazwa z poziomu windowsa

Plik “zestawienie” został przeniesiony tz. metodą przytrzymaj i puść na pulpit. Potem został otwarty wykasowane zostały niektóre arkusze i zapisany zamknięty. Następnie zmieniona została nazwa na “kopia zestawienie” czyli z poziomu Win. a nie z Excel. Próbowałem wyszukać po nazwie, dacie i nic. Kopie excel też nie znalazłem.

pozdr

map-ka

start=> wyszukaj=>> *.xls

Chyba jednak starciłeś dokument.

Myślałem o przywróceniu systemu. Punkt kontrolny powinien być, ponieważ zainstalowałem drukarkę po przeniesieniu pliku na pulpit. Jest to komp firmowy i nie mogę bardzo eksperymentowć.

map-ka

Obawiam się, że opcja „przywracania systemu” może przywrócić jedynie pliki systemowe, programowe a nie pliki wynikowe jakim jest plik excela. Zobacz czy masz jakieś pliki *.xlw są to pliki robocze excla. A swoją drogą sprawdza się zasada o potrzebie tworzenia kopi bezpieczeństwa ważnych plików.

czy ktoś próbował tego http://www.cdrinfo.pl/artykuly/datarecovery/strona3.php

pozdr

map-ka