Jak odzyskać usunięte partycje i dane programem FileRecovery

Moj problem dokladnie jest opisany tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/vista-usunela-partycje-t370558.html Z tym, że tam tylko polecili mi pare programików. Testowałem testdisk, lecz za dużo tam klikania i nie ma interfejsu tylko coś ala konsola cmd, zdobyłem też drugi program File Recovery for Windows Seagate i chciałbym się dowiedzieć jak mam w nim odzyskać skasowane partycje i dane. Czy ten program mam zainstalować na zupelnie innym dysku czy na uszkodzonym dysku? Czy odzyskiwać dane bezpośrednio na ten sam dysk co dane się skasowaly czy na inny i jak w ogóle dokonac tego w tym programie. Ma może ktoś jakiś poradnik lub mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku co robić? Nie chcę robić tego metodą prób i błędów bo chce odzyskać dane a nie bardziej namieszać.

może jednak spróbuje kolega TestDiskiem przy pomocy tego

tutka

a tym programem nikt sie nie poslugiwal?

czytaj

tutaj

info

Nie chodzi mi o zwykły File Recovery tylko o Segate File Recovery for Windows.

Dodane 05.01.2010 (Wt) 1:23

Skanowałem dysk 500GB przez 6h tym programem, odzyskał wszystkie filmy i mp3 lecz z formatem JPEG, ZIP już miał problem. Mam jeszcze jeden problem zauważyłem, że program z jednej partycji nic nie odkrył, tak jakby w ogóle jej nie widział. Jest może jakiś program co przywraca poprzednie partycje? mianowicie jak miałem 4 partycje to, żeby je przywróciło a potem przeskanuje programem do odzyskiwania i powinien odzyskać pliki z tej partycji co wcześniej nie widział.