Jak odzyskać usunięty plik z kosza

Skasowałem przypadkiem ważny plik a opamiętałem się dopiero jak opróżniłem kosz.

Da się jakoś to cofnąć?

da się go przywrócić / odzyskać np programem recuva lub innym , warto znać nazwę pliku

Nie ma tego pliku tam :confused:

on chyba i tak jest tylko go nie które programy mogą nie widzieć , z tego co do tej pory się dowiedziałem to pliku tak poprzez zwykle usunięcie z kosza nie da się na stałe wykasować

a skanowałeś głębokim trybem? , znaczenie ma też na którym dysku był ten plik , ewentualnie można spróbować przywracania systemu zmiany można cofnąć jak by to nie przyniosło skutku , innego pomysłu na odzyskiwanie plików nie mam

Chyba tego programu nie zapisałeś na partycji na której był usunięty plik.

Jeżeli dane zostaną nadpisane to niczego już nie odzyskasz.

Pliki usunięte do kosza mogły zmienić nazwę.

Po zakończeniu skanowania kliknij prawym na liście wyników:

Tryb widoku -> Widok drzewa -> Rozwiń drzewko

Kosz ma nazwę $Recycle.Bin

Nie szukaj nazwy tylko sprawdź pliki które mają rozszerzenie takie jak ten skasowany (.txt, .jpg. avi itp)

Jeżeli nic nie wykryje to zaznacz Głębokie skanowanie (Enable Deep Scan) i ponownie przeskanuj partycję

Czy można przywrócić plik lub folder, który został usunięty lub którego nazwę zmieniono?

Shadow Explorer:

funkcja-shadow-copy-poprzednie-wersje-viscie-home-t309225.html

le2n98x23 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Odtwarzanie robiłem programem Photorec.