Jak odzyskać uszkodzony plik?

Witam. Mam 2 uszkodzone pliki video w formacie “.mov” , są dla mnie bardzo ważne ! Błąd jaki pojawia się podczas próby odtworzenia i przekonwertowania do ".avi"w programie RAD Video Tools to “Error opening: “nazwa pliku”” oraz “Error opening the audio input file” . WMPlayer pisze że napotkał problem … , inne playery też nie są w stanie (np. QuickTime)

Swojego czasu owe pliki za którymś tam razem dawały się otworzyć, teraz już jest klapa :frowning:

Zna ktoś jakiś soft (ew. sposób) który pomoże mi naprawić te pliki abym mógł przekonwertować do innego formatu ?

mysle ze spokojnie z filmem powinien dac sobie rade vlc:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … yer+0.8.6f

jak go naprawic? Jezeli film jest niekompletny, brak w nim pewnych czesci to raczej nie da sie juz z tym nic zrobic.

Film jest kompletny, przynajmniej nic nie wskazuje na to by było inaczej, po prostu się spartolił, nie odtwarza go żaden player

a tak a’propo tematu - czy istnieje jakis dobry program do odzyskiwania uszkodzonych plikow (szczegolnie do plikow na uszkodzonych nosnikach - hdd flop czy dc) ?

zanim zacznę ściągać, instalować i testować wszystkie po kolei chciałbym wiedzieć którym warto się zainteresować i który poradzi sobie z rozszerzeniem .mov . Ważne również żeby program był free albo chociaż trial pozwalający dokończyć operację…