Jak odzyskać utracone dane z przeglądarek internetowych?

(Luxor) #1

Witam,

Przez przypadek wszystko zostało skasowane w laptopie (nie było żadnego formatu itd). Chodzi o to żeby przywrócić te skasowane pliki, oraz różne dane z przeglądarek jak historia przeglądania, cookies itp. Ze zdjęciami poradziłem sobie za pomocą "Recuva" , jednak nie mam pojecią jak odzyskać te dane z przeglądrek internetowych.

Na dodatek w ogóle nie mogę się dostać do folderów "documents and settings" "dane aplikacji" "cookies" , ponieważ pokazuje mi odmowa dostępu, chociaż konto ma uprawnienia administratora.

Ktoś ma jakiś pomysł jak przywrócić te pliki/dane ?

pozdrawiam.

(kokoxD) #2

Przez przypadek zostały skasowane czyli w jaki dokładnie sposób?

(Luxor) #3

Najprawdopodobniej po prostu ręcznie, poprzez delete itd. Po prostu ktoś chciał zrobić mi na złość i jeszcze rozpoczął "resetowanie systemu" , ale na szczęście doszło do 10% i potem jak to przerwałem to wyświetliła mi się informacja że nic nie zostało utracone

(kokoxD) #4

Sorry, ale chyba niestety nie da się nic zrobić plik sie nadpisał i wątpie by stworzył gdzieś plik tymczasowy. A tak wogóle po co ci historia i cookies. Może jak nam napiszesz będziemy w stanie bardziej ci pomóc.

Ja uważam że nieda się nic zrobić, ale nie wykluczam, że znajdzie się mądrzejszy odemnie,

(Atis) #5

Nie ma dostępu ponieważ to nie są prawdziwe foldery tylko linki symboliczne, które przekierowują aplikacje do właściwego folderu. Próba otwarcia zawsze zwraca komunikat Odmowa dostępu.

Otwórz prawdziwy folder czyli C:\Users\Nazwa Użytkownika

(Luxor) #6
  • ponieważ były zapisane tam hasła i pewne strony które chciałbym odzyskać.

• no właśnie tak robię, następnie póbuję wejść w dane aplikacji i mam odmowę dostępu

(Cedar) #7

Hasła nigdy ne są zapisywane w cookies, w nich może być jedynie zawarta informacja, że jesteś zalogowany na danej stronie.

Hasła przeglądarki zapisują w innym miejscu a IE chyba trzyma je w rejestrze systemowym.

(Atis) #8

Otwórz prawdziwy folder czyli AppData

(Luxor) #9
  • no ok, ale gdzieś są zapisywane? Próbowałem nawet tym programem "PassTools reader" ale wynajduje mi tylko dwie sieci wi-fi ... Nie da się jakoś odzyskać tych danych?

• otworzyłem, dało radę, tylko nie wiem czy to coś właściwie pomoże

(Atis) #10

Przeglądarki zapisują dane w różnych lokalizacjach, a Ty nie napisałeś nazwy przeglądarki.

Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/142059?hl=pl

Firefox: https://support.mozilla.org/pl/kb/Profile

(Luxor) #11
  • No chodzi o Chrome'a

Zrobiłem zgodnie z tym poradnikiem, w sumie fajny sposób na przekopiowanie danych z jednego komputera na drugi. Jednak niestety dalej PassTools reader nic nie wykrywa, a podobno jak dane hasło chociaż raz zostało wpisane na tym komputerze to powinno zostać odnalezione... Może ktoś zna lepszą aplikację do odzyskania hasła?