Jak odzyskać utracone dane z przeglądarek internetowych?

Witam,

 

Przez przypadek wszystko zostało skasowane w laptopie (nie było żadnego formatu itd). Chodzi o to żeby przywrócić te skasowane pliki, oraz różne dane z przeglądarek jak historia przeglądania, cookies itp. Ze zdjęciami poradziłem sobie za pomocą “Recuva” , jednak nie mam pojecią jak odzyskać te dane z przeglądrek internetowych.

 

Na dodatek w ogóle nie mogę się dostać do folderów “documents and settings” “dane aplikacji” “cookies” , ponieważ pokazuje mi odmowa dostępu, chociaż konto ma uprawnienia administratora.

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak przywrócić te pliki/dane ?

 

pozdrawiam.

Przez przypadek zostały skasowane czyli w jaki dokładnie sposób?

Najprawdopodobniej po prostu ręcznie, poprzez delete itd. Po prostu ktoś chciał zrobić mi na złość i jeszcze rozpoczął “resetowanie systemu” , ale na szczęście doszło do 10% i potem jak to przerwałem to wyświetliła mi się informacja że nic nie zostało utracone

Sorry, ale chyba niestety nie da się nic zrobić plik sie nadpisał i wątpie by stworzył gdzieś plik tymczasowy. A tak wogóle po co ci historia i cookies. Może jak nam napiszesz będziemy w stanie bardziej ci pomóc.

 

Ja uważam że nieda się nic zrobić, ale nie wykluczam, że znajdzie się mądrzejszy odemnie,

Nie ma dostępu ponieważ to nie są prawdziwe foldery tylko linki symboliczne, które przekierowują aplikacje do właściwego folderu. Próba otwarcia zawsze zwraca komunikat Odmowa dostępu.

Otwórz prawdziwy folder czyli C:\Users\Nazwa Użytkownika

  • ponieważ były zapisane tam hasła i pewne strony które chciałbym odzyskać.

 

  • no właśnie tak robię, następnie póbuję wejść w dane aplikacji i mam odmowę dostępu

Hasła nigdy ne są zapisywane w cookies, w nich może być jedynie zawarta informacja, że jesteś zalogowany na danej stronie.

 

Hasła przeglądarki zapisują w innym miejscu a IE chyba trzyma je w rejestrze systemowym.

Otwórz prawdziwy folder czyli AppData

  • no ok, ale gdzieś są zapisywane? Próbowałem nawet tym programem “PassTools reader” ale wynajduje mi tylko dwie sieci wi-fi … Nie da się jakoś odzyskać tych danych?

 

  • otworzyłem, dało radę, tylko nie wiem czy to coś właściwie pomoże

Przeglądarki zapisują dane w różnych lokalizacjach, a Ty nie napisałeś nazwy przeglądarki.

Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/142059?hl=pl

Firefox: https://support.mozilla.org/pl/kb/Profile

  • No chodzi o Chrome’a

Zrobiłem zgodnie z tym poradnikiem, w sumie fajny sposób na przekopiowanie danych z jednego komputera na drugi. Jednak niestety dalej PassTools reader nic nie wykrywa, a podobno jak dane hasło chociaż raz zostało wpisane na tym komputerze to powinno zostać odnalezione… Może ktoś zna lepszą aplikację do odzyskania hasła?