Jak odzyskać utracone dane?


(Kamil Wieladek) #1

Dziś zrobiłem formata i przed formatem brat czyścił troche dysk i usunoł mi sevy... Po formacie się zorientowałem że sevów nie ma a przeszedłem gre już tak daleko.. Jest jakieś oprogramówanie do odzyskania utraconych plików? Pozdrawiam i prosze o pomoc :smiley:


(Agatonster) #2

kamil2201

Zobacz może Odzyskiwanie usuniętych danych/plików :slight_smile:

Pozdrawiam


(Masaj) #3

Dodam jeszcze programiki, które mogą się przydać przy tej pracy:

Active @ UNDELETE

A@U jest rozbudowanym programem przywracania danych, które pomaga odzyskać stracone, skasowane i sformatowane dane z HDD, dyskietek, Dynamicznych Wolumenów (?) sprzętowych i programowych RAIDów. Obsługuje odtwarzanie danych z dysków wymiennych i cyfrowych jak karty pamięci (wymienione). Program potrafi odzyskać pliki NTFS, FAT, NTFS5 i EFS. Nowe funkcje v 5.0 EE: odzyskiwanie danych z RAID, RAID5 i cofnięcie kasowania przez sieć TCP/IP.

Handy Recovery

HR jest programem odzyskiwania danych zaprojektowanym do przywracania przypadkowo skasowanych plików na HDD, dyskietkach z FAT12/16/32, NTFS i NTFS5. Program chodzi pod Win (wymienione) i potrafi odzyskać pliki usunięte przez wirusy, awarie zasilania i awarie systemu. Łatwy w obsłudze na zasadzie Explorera pomaga odnaleźć utracone pliki i przywrócić nawet strukturę katalogów za jednym klikiem.

VirtualLab odzyska stracone dane, bez względu na przyczynę ich utraty, włącznie z danymi straconymi na skutek formatowania, zniszczenia partycji, wirusów, utraty książki adresowej, czy miriady innych powodów utraty danych.

Ten program odzyska nawet przypadkowo wyrzucone z Kosza pliki. Działa ze wszystkimi Windowsowymi formatami plików, włącznie z Fat12, -16, -32 oraz NTFS. Potrafi odzyskać stracone dane z Twardych dysków, kart pamięci do aparatów cyfrowych, Zipow i Jaz dysków, dyskietek i innych urządzeń mających przypisana literę napędu, nawet, jeśli Windows nie widzi urządzenia. Dodatkowo jest dołączony Chat klient -do rozwiązywania problemów przy użyciu chata. Możesz uratować do 1MB danych bez ładowania podglądu wyników odzyskiwania.

CDCheck

Program umożliwiający sprawdzanie nośników CD na obecność uszkodzonych plików. W przypadku wykrycia błędów aplikacja informuje nas, które pliki są uszkodzone i pozwala na odzyskanie danych

PC Inspector File Recovery

File Recovery jest bezpłatnym programem do odzyskiwania skasowanych i uszkodzonych danych, który obsługuje systemy plików FAT 12/16/32 i NTFS. Program automatycznie odnajduje napędy także wtedy, kiedy Boot Sektor lub FAT został skasowany lub uszkodzony (opcja ta nie działa w systemie plików NTFS), odtwarza pliki z ich oryginalnym czasem i datą powstania oraz rekonstruuje także takie pliki, przy których brak odsyłacza z folderu, w którym się ten plik znajdował. Specjalna funkcja odtwarzania obsługuje następujące formaty plików: ARJ, AVI, BMP, CDR, DOC, DXF, DBF, XLS, EXE, GIF, HLP, HTML, HTM, JPG, LZH, MID, MOV, MP3, PDF, PNG, RTF, TAR, TIF, WAV, ZIP.

Program nie obsługuje nośników CD-R/CD-RW/DVD oraz nie umożliwia naprawienia FAT lub tabeli partycji.

W żadnym wypadku nie można instalować programu na dysku, z którego zostały skasowane dane! W takim wypadku oprogramowanie musi być zainstalowane i uruchomione na drugim niezależnym napędzie dyskowym.

Active @ File Recovery for Windows

Active @ File Recovery for Windows to bardzo dobry i skuteczny program, którego celem jest odzyskiwanie utraconych plików w systemie Windows. Bardzo szybko pozwala na przeskanowanie zawartości lokalnego komputera i wyświetlenie plików, które zostały utracone, np. przez skasowanie. Aplikacja działa zarówno na systemach plików FAT jak i FAT32 oraz NTFS. Rozpoznaje dyski IDE/ATA/EIDE oraz SCSI. Umożliwia odczytanie danych z napędów dyskietek, napędów optycznych, ZIP, napędów cyfrowych (CompactFlash, SmartMedia, Secure Digital, MultiMediaCard, Sony Memory Sticks). Program posiada zaawansowane możliwości szukania plików. Obsługuje technikę drag-and-drop, interfejs jest zbliżony do Exploratora Windows. Program potrafi odzyskać dane z MBR oraz nawet z dysków skompresowanych...

Recover My Files

Aplikacja umożliwiająca odzyskanie usuniętych plików. Jest bardzo prosta w obsłudze, a dodatkowo, jeśli nie chce nam się przeszukiwać dysków, zrobi to za nas kreator, który wyszuka określone rodzaje plików, a następnie - o ile to możliwe - odzyska je. Zaletą programu jest podgląd wielu rodzajów plików, dzięki czemu odrazu możemy się przekonać, czy są one poprawnie zapisane. Program obsługuje systemy plików: FAT 12, FAT 16, FAT 32 oraz NTFS.

http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/ghost/nghost.php3

http://www.akte.com.pl/odzyskiwanie

http://infojama.pl/sections.php?op=viewarticle&artid=129