Jak odzyskać zakładki firefoxa?

Witam! Zmieniałem ostatnio laptopa ze względu na awarię starego. Nie zdążyłem jednak zsynchronizować zakładek z firefoxa. Stary dysk mam podpięty poprzez USB do nowego laptopa. Mogę jakoś odzyskać zakładki ?? Bardzo mi zależy na tym. Próbowałem na kilka sposobów lecz nic z tego nie wyszło. Proszę o odpowiedź. :?

Witam.

Nie wiem, czy stary dysk już formatowałeś, ale potrzebujesz dotrzeć do katalogu C:\Documents And Settings\Dane Aplikacji\Mozilla\firefox***********.default\ . Tam jest plik bookmarks.html oraz bookmarks.bak. Jeśli formatowałeś to jakieś programy do odzyskiwania danych, ale czy to warte zachodu…

Jeśli mnie pamięć nie myli to poszukaj w katalogu Firefoxa plików z rozszerzeniem .JSON i zaimportuj go do obecnej instalacji.

Nie jeszcze nie formatowałem. Nie mogę zaimportować z bookmarks.html ani tego pliku z rozszerzeniem .JSON .

W jaki sposób je importujesz?

Spróbuj w takim razie po prostu fizycznie podmienić plik zakładek, albo nawet cały katalog profilu firefoxa.

poprzez zarządzanie zakładkami z menu firefoxa…

Dalej import - przywróć - wybierz plik?

Nie chce ich wczytać? Przed chwilą u siebie sprawdziłem na drugim profilu i u mnie działa.

no a u mnie nie :confused: może temu że próbuje je zaimportować z całkiem innego systemu ?

A co to ma do rzeczy? Impotrujesz z pliku z danymi o zakładkach chyba, że to jakaś inna wersja Firefoxa niż wcześniej używałeś?

No właśnie nie wiem, zastanawiam się w czym może być problem. Wersja była chyba ta sama…

No to zrób to na siłę - skopiuj plik i wrzuć go do katalogu w nowej instalce. Tylko przy wyłączonym Firefoxie.

No niestety…trudno…obejdzie się bez:) Dzięki za pomoc.

No to przekopiuj cały folder profilu ze starego dysku do nowego. Wcześniej skopiuj dla bezpieczeństwa w inne miejsce obecny (nowy) folder Firefoxa

Próbowałem tego też… coś jest nie tak:/ nie będę ubolewał :slight_smile: