Jak odzyskać zdjęcia z karty SanDisk 4GB?

Jak odzyskać zdjęcia z karty SanDisk 4Gb.

 

Brat przypadkowo skasował lub nadłożył zdjęcia okolicznościowe.

W aparacie fotograficznym CANON A2000 IS.

Coś dało mi się odzyskać z programu Ashampoo Photo Recovery.

Czy da się z poniższych plików coś odzyskać ?IMG_9408.JPG

Wygląda na pliki programów.

Pytasz czy piszesz poradnik?

Skasował - jest szansa, ale “nadłożył”? Co rozumiesz przez to określenia?

Te pliki to nie zdjęcia, wewnątrz nich zdjęć nie ma, to są pliki programu, który używałeś do odzysku zdjęć. Mam rozumieć, że program, krtórym chciałeś odzyskać zdjęcia nagrałeś na nośnik aparatu, ten sam, na którym zostały te zdjęcia skasowane?

To jest najbardziej bezsensowane działanie w przypadku próby odzysku jakichkolwiek danych. Nie przychodziło mi do głowy, że ktoś tak nierozważnie mógłby w takiej sytuacji postąpić aż zobaczyłem Twoje zdjęcia.

Przypatrz się jakiego programu i jaka to jest lokalizacja… :wink:

Witam . To co jest na zdjęciu to jest na karcie i niewiem co z tym zrobić. Jeśli to jest do usuniecia to usunę. Niejestem zbyt pojętny w tych tematach. Są róże programy ale po angielsku i dotego jestem 53-tni samoukiem jeśli chodzi o komputer.

Aparat fotograficzny jest odłączony od komputera.

@Grzegorz0604 edytuj twój post i zostaw tylko jedno zdjęcie, po co zaśmiecać temat.

Teraz to trochę późno. Należało zapytać się przed próbą odzyskiwania lub dokładnie o tym poczytać w sieci. Przy odzyskiwaniu jest jedna podstawowa zasada: na nośniku, z którego będziemy odzyskiwać dane nie wolno zapisywać czegokolwiek a Ty zapisałeś na nim program do odzyskiwania.

 

…aż tak go nie strasz, szanse zawsze są. @Grzegorz0604  poczytaj tutaj. Tam masz porady co do programów recovery.

 

Pewnie chodziło o określenie “nadpisał”.

Dziękuje wszystkim.