Jak odzyskać zdjęcia z zepsutego telefonu?!

Hej,

 

Mam taki problem, otóż mam samsunga galaxy 2 i wczoraj przez przypaddek mąż klęknął na niego i popsuł wyświetlacz, pęknął w jednym miejscu i nie włącza się prawidłowo. Telefon jednak daje znaki życia.

Chciałabym odzyskać z niego zdjęcia. Kolejnym problem jest to, że gdy podłączam go do komputera, nic się nie dzieje, tak jakby go nie wykrywalo. Podobny problem miałam jak działał, bo zdjęcia przesyłałam przez blootouch.

 

Czy wie ktoś czy da się z tym coś zrobić…

Próbowałam przez adb, ale nic, kies go nie wykrywa, nawet jakas samsungowa aplikacja do odzyskiwania danych… chyba najgorszym problemem jest to ze nie wykrywa w ogole telefonu w komputerze.

 

Dodam jeszcze, że telefon jest zablokowany hasłem.

 

Wierze, że znajdzie sie ktoś kto pomoże :wink: Technologia wciąż idzie do przodu więc mam nadzieję, że uda się odzyskać zdjęcia bez pomocy speca.

Po podłączeniu do kompa nic się nie dzieje ponieważ musiałabyś nadać pozwolenie komputerowi (wyświetla się komunikat na ekranie) a jako że do niego nie masz dostępu to nie możesz nadać owego pozwolenia. 

uruchom w recovery i  wyciągnij “data” z telefonu przez adb albo zrób dump przez EMMC Raw

Masz rację, jest to świetny pomysł i powinno dać radę. Swoją drogą jakbyś nie wiedziała jak włączyć ten tryb (Recovery mode) to masz ilustrację:

 

oo dzięki chłopaki za odpowiedzi

przez ten adb próbowałam wcześniej, ale nic to nie daje, wyskakuje mi jakiś błędny komunikat… a to emmc raw jest na jakichś dziwnych stronach do pobrania, nawet nie po angielsku :frowning:

 

nie wiem co mam zrobić ;(

“jakiś błędny komunikat…” to trochę mało 

Podaj dokładnie co Ci wyskakuje to może coś wtedy poradzimy.

Takie coś mi się pokazuje, nie wiem co źle robie…?

adb.jpg

coś pokombinowałam i to wyszło, może wcześniej tel nie był włączony, przez ekran nie widze co sie na nim dzieje, i cały czas miga mi usb jakby próbowało go podłączyć, wczesniej tak nie było

adb.jpg

menedzer uzadzen pokazuje to tak, ale cały czas miga i lista znika i pojawia się równo z dzwiękiem podłączania usb

menedzer.jpg

pokombinowałam ze sterownikami i wykrywa już tel, ale niestety problem jest z hasłem w tel. teraz juz nie wiem co mogę zrobić by go odblokować…

W sensie co ? pyta Cię o hasło z poziomu komputera czy jak ? 

jak odpalam kiesa to normalnie łączy się z tel, tylko wyskakuje ze muszę odblokować tel zeby przesłać dane,

adb z kolei w ogóle nie widzi tego samsunga, z resztą jak widać na screenie

ADB nie widzi telefonu, bo nie jest włączone debugowanie USB. Musisz mieć tą opcję włączoną, aby skomunikować Platform-Tools z telefonem - a skoro wyświetlacz nie zapala się, to trudno będzie tą funkcję aktywować. Pozostaje więc - moim zdaniem - wymiana/naprawa ekranu:(, chyba, że chłopaki z forum coś wymyślą.

dzięki za odpowiedź,

mam nadzieję, ze jakoś da się to obejść

a nawet nie wiem czy to debugowanie mam włączone czy nie, telefon z komputerem normalnie się łączy

szkoda, że wczesniej nie wiedziałam o tym debugowaniu :frowning:

W takim razie rzeczywiście tak jak mówi kolega @blumberplumber potrzeba aktywować “Debugowanie USB” niestety z poziomu telefonu, a jako że masz potrzaskany i się nic nie wyświetla to raczej jest to nie możliwe…

uruchom w trybie recovery, a najlepiej wgraj custom recovery (w custom po 30 sec. debugowanie się włącza automatycznie) i wtedy użyj adb devices 

jeśli Ci nic nie wyświetli lub wywali błąd :  adb kill-server    Enter   adb devices  

 

P.S. Byłbym zapomniał : Spróbuj zadzwonić na ten telefon z innego, żeby odebrać naciśnij przycisk Home. Po paru sec. się rozłącz, to powinno odblokować telefon a co za tym idzie powinien się włączyć MPT

ok, dzięki spróbuję tą metodą może coś da :wink: