Jak odzyskać zeskanowany za pomocą IrfanView ale nie zapisany plik?

Witam.

Mam duży problem. Mianowicie jakiś czas temu skanowałem za pomocą w/w programu pewien dokument. Nie zapisywałem go nigdzie na dysku tylko od razu wydrukowałem. Muszę go pilnie odzyskać i tu pojawia się pytanie. Czy IrfanView zapamiętuje gdzieś skanowany plik? Czy jest jakaś inna możliwość odzyskania pliku w opisanym przypadku?

Niewątpliwie gdzieś.musi zapamiętywać… Lecz najprawdopodobniej była to pamięć RAM która została wymazana po wyłączeniu komputera lub nadpisana innymi danymi.

I tego się właśnie obawiam. A czy gdzieś w plikach tymczasowych mogło się to zapisać?

Istnieje taka możliwość, choć mało prawdopodobne jest, że ten skan się tam zachował. Irfanview używa schowków dla plików tymczasowych, przynajmniej starsze jego wersje z czasów kiedy ludzie nie mieli za dużo RAMu. Może skan nie został nadpisany.

Ścieżka główna: C:\Users\TwojaNazwa\AppData\Local\Temp\

Zobacz też czy nie masz innych ścieżek skonfigurowanych w pliku i_view32.ini albo i_view64.ini

Niestety nigdzie nie ma tego dokumentu… Czy przywracaniem systemu można się próbować ratować czy to nie ma sensu?

nie ma sensu