Jak odzyskać?

Bawiłam się w usówanie niepotrzebnych plików. Widocznie za duzo wywliłam i cos zablokowałam.Ikony na pulpicie nie chca się otwierac. Jedynie otwiera sie: Mój Komputer,Moje Dokumenty i Moje miejsce sieciowe. Kosz juz opróżniłam. czy jest mozliwość aby odzyskać to wszystko co wyżuciłam? lepiej niech juz będzie.

spróbuj przeinstalować system z płyty systemowej

Jeżeli masz włączone przywracanie systemu, to przywróć do czasu przed usuwaniem.

Niestety nie mam włączonego przywracania systemu.

To masz problem…

A co takiego dokładnie usunęłaś ?

Teraz to chyba poratuje Cię tylko naprawa systemu z płyty.

Oj usunełam troche rzeczy. płytę instalacyjna mam i taki program do naprawy takze. Ale jak tę płytę uruchomić?

Chyba jednak nie trochę, skoro system działa niepoprawnie.

Najpierw spróbuj tego:

Może to pomoże, jak zostały usunięte jakieś pliki systemowe.

Porada zaczerpnięta z:

Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

I nic. Pojawia sie inf. ,że nie mozna odnależć pliku sfc/scannow :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Użyj programów do odzyskiwania danych wykasowanych przez kosz. Tylko to Ci pozostaje :slight_smile:

Poczytaj Temat 1

temat 2

Eee…pliku ?

A na pewno dobrze to wpisałaś w uruchom ?

Powinno być sfc /scannow (spacja po sfc / )

Powinno być sfc /scannow (spacja po sfc /)

Jednak pisałam bez spacji. Ale pojawia sie informacja: Wybierz program,którego chcesz uzywać do otwierania sfc.exe. I wyswietlona jest cała lista programów. Co mam wybrać?

A włożyłaś płytę do napędu ?

Powinno samo wybrać napęd.

jednak nie wybiera I co??

Jeżeli nie masz w komputerze zaznaczonego punktu przywracania systemu ani wykonanej kopii zapasowej to :

  1. Mój komputer -> Dysk lokalny C - > prawą myszki -> Właściwości -> Narzędzia -> Sprawdż zaznacz ,Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory -> Rozpocznij.

Nie pomoże to jeszcze istnieją dwa wyjścia naprawy.

Po włożeniu płytki powinna ukazać się tablica ,System Microsoft Windows XP - Zapraszamy".

Co chcesz zrobić?

-> Zainstaluj opcjonalne składniki systemu Windows / zrób to w pierwszej kolejności /.

-> Zainstaluj system Windows XP -> Uaktualnij / zalecane /.

Jeżeli i to nie pomoże to pozostaje już tylko format i instalacja systemu.

Powodzenia. :slight_smile:

Po włożeniu płytki powinna ukazać się tablica ,System Microsoft Windows XP - Zapraszamy"

Jednak u mnie sie nie pojawia.???

Ta płyta w ogóle jest sprawna ?

Nie jest porysowana ?

Bo po wpisaniu sfc /scannow też powinna się rozpocząć procedura sprawdzania plików.

To zależy od rodzaju płytki.

Można ją jeszcze zastartować w inny sposób ale jest to więcej skomplikowane i b. dużo pisania.

Sama nie dasz rady i dlatego radzę Ci skorzystać z bezpośredniej pomocy osoby która ma więcej doświadczenia w przeciwnym wypadku możesz wszystko zepsuć.

Jeżeli naprawa przebiegnie pomyślnie unikniesz dużo pracy i czasu instalując od nowa wszystkie programy których obecnie używasz.

Przykro mi że nic więcej nie mogę pomóc. :frowning:

Tak płyta jest na pewno sprawna. Dzieki za to,że staraliście się pomóc. Jedna k będe musiała kogos zawołac. Jeszcze raz DZIEKUJĘ .PZDR.

A używałaś programów o których Ci napisałem kilka postów wyżej?

Właśnie wzięłam sie za czytanie :smiley: