Jak oglądać Cyfrowy Polsat na komputerze?

Mam w domy Cyfrowy Polsat i chciałbym móc oglądać programy TV na komputerze w drugim pokoju (najlepiej niezależnie od tego, który program jest ustawiony na dekoderze). Czy jest to możliwe? Jeśli tak, to co trzeba zrobić, bo rozumiem, że zwykła karta TV to za mało.

Mając jeden dekoder będziesz mógł oglądać tylko ten sam program co inni domownicy

kamil_w ,

Ażeby oglądać niezależnie programy z satelity powinny być dwa tunery satelitarne.

W Twoim przypadku tuner satelitarny, który już masz z Cyfrowego Polsatu

i karta PCI - tuner satelitarny DVB-S do PC-ta.

Niestety takie rozwiązanie w przypadku Polsatu nie wchodzi w rachubę

(chyba, że ma się dwa abonamenty) gdyż karta Polsatu parowana jest

z konkretnym dekoderem satelitarnym i nie można rozdzielić sygnału

np. z pomocą splitera uprawnień kart kodowych.

Takie rozwiązanie mogą zastosować np. abonenci Cyfry+ (Canal+).

Noż… ;/

Wiedziałem, że przesiadka z Cyfry na Polsat będzie w końcu miała jakiś minus :frowning:

Przykładowo : Splitery sygnału kart kodowych

@Maryś

A czytałeś poprzednie posty?

Z tego co szukałem po internecie, to faktycznie tak sprawa wygląda. :frowning:

kamil_w ,

Czytałem, czytałem, bo sam to pisałem.

Podałem tylko przykładowo link do spliterów, żeby

naświetlić sprawę jak to można zrobić w przypadku C+

Oczywiście w przypadku Polsatu - “to se neda”

W c+ też chyba teraz już się nie da ;] niedawno zmieniali karty i kodowanie i chyba też zablokowali splittery choć pewności nie mam ;]

neo10 ,

Można dalej korzystać ze spliterów.

Potrzebujesz karty telewizyjnej z wejściem RCA oraz eurozłącze Euro/RCA (ważne, żeby było to wyjście - najtańsze kable mają tylko wejście), a także jeśli chcesz oglądać telewizję jednocześnie na telewizorze (na komputerze i TV ten sam kanał) albo nie chcesz przełączać wtyczki, rozgałęźnik eurozłącza (nie wiem, czy jest możliwość wykorzystania drugiego eurozłącza w dekoderze, tego przeznaczonego dla magnetowidu).

Eurozłącze podłączasz z jednej strony do dekodera, a z drugiej do karty telewizyjnej. Kanały zmieniasz na dekoderze.