Jak oglądać film 3D - dwa obrazy obok siebie


(Kadek1) #1

Witam dostałem od kolegi film 3D. Są to dwa obrazy obok siebie w tych samych kolorach. Nie mam pojęcia jak to odtworzyć żeby był efekt 3D. Mam okulary ale to są polaryzacyjne. Jeżeli nie da rady 3D to przynajmniej jak zrobić z tego 2D w normalnych rozmiarach? Wiem że jest pewniw sporo postów w sieci na ten temat ale ja nie moge znależć konkretnej odpowiedzi.

 

 Z góry dzięki.


(witek-pl) #2

Okulary polaryzacyjne do wykorzystania z TV posiadający odpowiedni pod nie ekran (większość LG, część Philips itp.) bądź monitorem LCD.  Z programów wiem że opcje odtwarzania  3d posiada Cyberlink DVD player tyle że jest płatny, zapewne są też darmowe programy ale nie sprawdzałem na kompie bo mam telewizor 3D. 


(Kadek1) #3

A co z konwersją tego 3D podwójny obraz na jeden obraz 2D?


(scripter1) #4

To są filmy 3D w formacie SBS (Side by Side), a takie filmy oglądam metoda Cross-Eye czyli tzw zezowania.

Tu masz filmik który pokazuje jak to zrobić: http://www.youtube.com/watch?v=zBa-bCxsZDk

 

Ja sobie dodatkowo pomagam przysłaniając odpowiednio oczy tak by lewe oko widziało tylko prawą część obrazu a prawe lewą część, oczy się wtedy nie męczą tak i łatwiej jest skupić wzrok.

 

Poza tym niektóre playery które nie mają funkcji 3D jako takiej (np. ALLPlayer) dają możliwość przesunięcia obrazu filmu i zmiany rozmiaru tak aby jedna połowa zajmowała cały ekran.

 

Co do konwersji to można to łatwo zrobić każdym programem który daje możliwość przycięcia klatki filmu i zmiany jej rozmiaru.


(Kadek1) #5

A jaki prosty program do zrobienia tego? w SENSIE PRZYCIĘCIA I ROZSZEŻENIA


(Dpartakserkses) #6

Darmowy KMPlayer :

http://www.dobreprogramy.pl/KMPlayer,Program,Windows,12538.html

 

Jeden przycisk 3D i z dwóch obrazów robi się jeden, który można oglądać przez okulary anaglifowe.

 

Bez zezowania :wink:

 

post-257812-0-70363500-1403434005.gif