Jak ograniczyć dostęp do internetu

W jaki sposób można ograniczyć dostęp do internetu wszystkich stron oprócz głównej. Komputery mam w pracy w sieci, wszystkie mają windowsa XP, są podpięte poprzez karty sieciowe Lan do switcha a switch poprzez router do internetu. Niestety część osób wchodzi na strony po których mam zawsze problem z komputerem [-X . Co można zrobić żeby komputer łączył się tylko z jednym adres lub powiedzmy dwoma określonymi (adresami serwera programu do pracy). Coś takiego co sztywno trzyma się adresu wpisanego na startową stronę bez możliwości jej zmiany. Myślę tu nad jakimś programem lub też odpowiedniej zmianie w rejestrze. Proszę o sugestie. :?:

Może kup i zainstaluj program taki jak na tej stronie http://www.cenzor.pl/ wpierw możesz przetestować wydaje mi się w takim programie powinno się móc ustawić listę dozwolonych stron :slight_smile:

A metoda bezpłatna istnieje? Właściciel firmy raczej się nie zgodzi na dodatkowe koszty

Możesz jeszcze poszukać w ustawieniach routera opcji odpowiedzialnej za blokowanie adresów www u mnie w tp linku coś takiego widzę w panelu administracyjnym nie wiem tylko jak to działa minus wtedy że zablokujesz również dla siebie jak korzystasz z tego komputera.

pomysł również odpada bo nie mogę wszystkim zabrać internetu. Niektórzy są grzeczni :lol:

Pliczek HOSTS w Twoim przypadku chyba załatwi sprawe lub np. odpowiednio skonfigurowany IE bkokujacy wszystkie strony oprocz zaufanych

znajdziesz go w SYSTEM32\DRIVERS\ETC

Numer IP Nazwa hosta

127.0.0.1 http://www.nk.pl

127.0.0.1 http://www.facebook.pl

By musiał znać adresy stron które zablokować nie blokowało by to wszystkich w przypadku hosta do tego zablokował by dla wszystkich :P,w ie można coś tam takiego zrobić w opcjach klasyfikacji treści.

Plik hosts próbowałem prędzej ale on blokuj tylko wpisane strony, nie sposób wpisać wszystkich stron dostępnych w internecie. Ja chce zostawić tylko 1 lub dwa a resztę zablokować. Nie znalazłem żadnego polecenia dla hosts-a które umozliwia blokuj oprócz.

To jest zwykły switch czy zarządzalny? Jaki to model routera?

Pozdrawiam!

Switch jest zwykły a router Cisco do którego nie mam dostępu bo programowała go firma zewnętrzna

W przypadku switcha zarządzalnego można by pogrupować hosty w VLANy. Jeśli nie masz dostępu do routera, pozostaje Ci albo instalacja jakiegoś oprogramowania na hostach, albo postawienie jakiegoś PC przed routerem z jakimś gotowym Linuksem, który robiłby za zaporę sieciową, np. IPFire (możliwość konfiguracji przez przeglądarkę).

Pozdrawiam!