Jak ograniczyć dostep do partycji?

Witam.Używam windows’a xp.Dysk mam podzielony na 3 partycje.Komputera używa 3 użytkowników i każdy posiada swoją partycje.Problem mój polega na tym jak zrobić żeby każdy z użytkowników miał dostęp tylko do swojej partycji a pozostałe 2 były dla niego niedostepne??

Zrób użytek z dostępnych w systemie (na NTFS-ie) uprawnień do plików/folderów i albo wyczyść pole wyboru przy odpowiednim uprawnieniu albo explicite zabroń korzystania z uprawnienia. Pamiętaj tylko, że aby każdy z użytkowników mógł w miarę sensownie korzystać z komputera musi mieć pełen dostęp do folderu zawierający profil użytkownika i przynajmniej read-only do folderu Windows i Program Files (czy innej lokalizacji w której będziesz instalował programy).

Acha… i najważniejsza sprawa. żaden użytkownik, któremu chcesz nałożyć jakieś ograniczenia nie może być administratorem, bo inaczej cały Twój wysiłek zda się psu na budę :). Administrator może wszystko, łącznie ze zdjęciem ograniczeń nałożonych przez innego administratora.

Jest jeszcze jedne sposób:

Wejdź: Mój komputer -> [wybrany dysk] -> PPM -> Właściwości > Karta: Przydział -> Zaznaczasz "Włącz zarządzanie przydziałami -> przycisk “Wpis przydziału -> tu wybierasz wybranego użytkownika -> PPM > właściwości -> wybierasz :ogranicz miejsce na dysku” -> i przydzielasz jaki ma dostęp do wybranej partycji może być od 0 (czyli wybrany użytkownik nie będzie miał dostępu do partycji) lub możesz mu przydzielić wybraną przez ciebie liczbę mb. potem to samo robisz z następnym dyskiem.

to jest niestety prawda jeżeli użytkownik X i Y ma uprawnia Admina to może zmieniać przydział i zdjąć ograniczenia, a nawet bez problemu zmienić Ci hasło do konta

pozdrawiam.

czy wszyscy są administratorami :?:

NIEE ADMIN JEST TYLKO JEDEN RESZTA TO UZYTKOWNICY

No to nie masz problemu z ograniczeniami :slight_smile:

zrób tak, start~> uruchom~> cmd /c mountvol >C:\mount.txt&notepad C:\mount.txt

Po pokazaniu LOGa pokaże Ci dalszą cześć zadania :wink:

Sposob opisany przez feelek u mnie nie dziala. Wszystko ladnie mozna ustawic, ale nawet po restarcie zmiany nie sa wprowadzone.

De Niro U mnie wyglada to tak:

MOUNTVOL [dysk]cieľka NazwaWoluminu

MOUNTVOL [dysk]cieľka /D

MOUNTVOL [dysk]cieľka /L

cieľka Okrela istniejĄcy katalog NTFS, gdzie b©dzie si©

znajdowa† punkt instalacji.

NazwaWoluminu Okrela nazw© woluminu, kt˘ry jest celem punktu instalacji.

/D Usuwa punkt instalacji woluminu z okrelonego katalogu.

/L Wywietla nazw© zainstalowanego woluminu dla okrelonego

katalogu.

Moľliwe wartoci parametru NazwaWoluminu oraz bieľĄce punkty instalacji to:

\?\Volume{6a2bd1b9-02a3-11de-98e7-806d6172696f}\

C:\

\?\Volume{6a2bd1ba-02a3-11de-98e7-806d6172696f}\

D:\

\?\Volume{6a2bd1bb-02a3-11de-98e7-806d6172696f}\

E:\

\?\Volume{6a2bd1bc-02a3-11de-98e7-806d6172696f}\

F:\

\?\Volume{6a2bd1bd-02a3-11de-98e7-806d6172696f}\

G:\

\?\Volume{6a2bd1be-02a3-11de-98e7-806d6172696f}\

H:\

\?\Volume{6a2bd1b8-02a3-11de-98e7-806d6172696f}\

I:\

Oczywiscie tez chce ograniczyc dostep uzytkownikom do przestrzeni dyskowej. Najlepszym rozwiazaniem dla mnie bylo by przypisanie danej partycji do danego uzytkownika oraz zeby uzytkownik nie mogl wejsc na inne partycje, a nawet nie musi ich widziec.

Pzdr