Jak ograniczyć dostęp?


(system) #1

Mając swoją witrynę chciałbym jej część zabezpieczyć hasłem,żebu tylko osoby uprawnione mogły wejść na daną podstronę.Jak to zrobić???

Ja projektuje i wykonuje strony na OpenOffice!


(Piotralek) #2

To jush jest troszke wyższa szkoła jazdy.

Trzeba PHP do tego :slight_smile:

:arrow: http://martin.f2o.org/download/php-login-script/ - tam sa gotowe systemy logowania wraz ze zmiana hasła i wylogowywaniem :slight_smile:


(system) #3

Extra,tylko powiedz mi od podstaw co to jest to PHP i jakie skrypty mam ściągnąć i gdzie je usadowić na stronie i ..............................o rety, gdzie koniec tych pytań?

Czy jest jakaś polska strona,którą byś polecił abym się podszkolił w tym kierunku?


(Piotralek) #4

:arrow: http://webdiary.vel.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=36 - Kurs PHP dla początkujących :slight_smile:

Tujaj się wszystkiego dowiesz


(pysiu) #5

są tez skrypty java umozliwiają ce ustawienie hasła i sie logowania zeby jakaś strona się otworzyła zobacz tu http://webmaster.helion.pl/kurshtml/skrypt/skrypt.htm


(system) #6

Ja mam stronę stworzoną na serwerze providera.Jak mam się dowiedzieć,czy udostępniając mi darmowy obszar na swoim serwerze mam możliwość używać skryptów PHP i czy on udostępnia tą usługę w ramach darmowego dostępu?

Chyba propozycja Pysia będzie (jak dla mnie)bardziej strawna!

I jeszcze pytanie za 5 punktów,gdzie mam wkopiować skrypt Javy,czy na stronę główną,czy na podstronę gdzie będzie zabezpieczenie?


(Dragonlnx) #7

--SUPER_BEZPIECZNY_PANEL_LOGOWANIA--

Super_Bezpieczny_Panel_Logowania

Przeczytaj wszystkie pliki txt-owe i się obczaisz w tym :slight_smile:


(Playstop) #8

Umiecie może w tym skrypcie zmienić żeby było wąższe tak gdzieś wys:4cm a szer 2,5cm :roll: Z góry thx.

Skrypt:

document.write("<"+enx+" "+prv+"=\""+mgt+"\"><\/"+wgw+">");
Panel


Logowania...Login:

Hasło:(system) #9

Też nie mogę się uporać z wielkością strony.Próbuje we właściwościach strony ustawić szerokość i wysokość a to cholerstwo nie reaguje i mam niepotrzebny pusty ogon na dole.

Zmieniłem z poziomu graficznego i HTML i za diabła nic nie wychodzi.Co mam zrobić aby strona miała taki wymiar jak ja chcę?

Dla przypomnienia korzystam z OpenOffica,który ma podobny interfejs jak FrontPage.

I jeszcze jedno.Ponieważ nie chcę otwierać nowego topika,spytam się tutaj.Jak zrobić,żeby duże fonty nie były "szczerbate"-ząbkowane?

UP DATE

Udało sie pomniejszyć wysokość strony przez banalnie prosty zabieg.Wystarczyło kursor ustawić na dolnym lewym rogu strony i pykać w "backspace" i po bólu.