Jak ograniczyć prędkość lub ilość transferu dla danego komputera


(MrGalek) #1

Witam
Zostałem poproszony o pomoc, ale też w sumie nie mam pojęcia. Chodzi o to że jest w domu internet mobilny, gdzie wiadomo jest tam transfer od dostawcy, a po wykorzystaniu internet mocno zwalnia. Czy jest możliwość aby jakoś ograniczyć zużycie na danym komputerze, lub po prostu założyć mu “wewnętrzną blokadę” transferu (np: jak wykorzysta 30GB to internet mocno zwalnia). Dodam że komputer chodzi pod Windowsem 10, a router to mobilny Huawei z oprogramowaniem Playa.

Pozdrawiam MrGalek


(krystian3w) #2

Router raczej nie będzie miał (a na ten moment to wróżenie z fusów), ale można w nim poszukać - najgorzej jak to będzie stałe ograniczenie do jakieś prędkości.

Z aplikacji to można zobaczyć ostatnią darmową wersje NetWorx (pewnie za stara) i trial.


10 ma niby opcje połączenia taryfowego ale czy to blokuje coś poza aktualizacjami systemu i aplikacji z sklepu Microsoft?


(hiropter) #3

Połączenie taryfowe blokuje tylko transfer danych dla usług Windows. Przeglądarka i reszta programów będzie ciągnęła dane z pełną prędkością. Ewentualnie tylko opcje oszczędzania energii potrafią spowolnić apetyt na pobieranie danych, ale to raczej nie o to chodzi.