Jak ograniczyć userom niektore funkcję

Zauważyłem na dobreprogramy fajny artykuł o usuwaniu uruchom i panelu sterowania a jak usunąć zwykłym userom mozliwość wchodzenia na dany dysk i isntalowanie czegokolwiek. dziękuję za odpowiedź

Mała porada ale zawsze można się czegoś nauczyć.

Kiedyś używałem programu MagicTweak

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=278&t=29

pozdrawiam

Ja używam Microsoft Management Konsole. Jest super w moim zdaniu. Tylko trzeba skrót mieć na pulpicie administratora, bo jak zablokujesz dostęp do panel sterowania to jesteś po wszystkim. :lol:

Pozdrawiam

czy chcesz to zrobić za pomocą rejestru czy za pomocą programów :?:

Wyłącz proste udostępnianie plików (w opcji folderów > widok), następnie kliknij 2 przyciskiem myszy na dany dysk i w zakładce Właściwości > zabezpieczenia ustaw odpowiednie parametry dla danych grup/użytkowników (czyli usuń całkowicie daną grupę, bądź przydziel jej ograniczone prawa do odczytu/zapisu/modyfikacji, w razie czego skorzystaj z zaawansowanych opcji w tejże zakładce). Co do ograniczenia bardziej zaawansowanych uprawnień użytkownika - skorzystaj z gpedit.msc (start > uruchom > gpedit.msc) 8) (zalecana ostrożność)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=26

Polecam do obejrzenia :wink:

Aby kontrolować dostęp do poszczególnych dysków twardych czy też konkretnych katalogów musisz wyłączć proste udostępnianie plików. Aby jednak to zrobić MUSISZ posiadać Windows XP w wersji Professional. Edycja Home nie ma zaawansowanego udostępniania plików.

Jak w Professional’u wyłączyć proste udostępnianie plików napisał powyżej SoKo.