Jak ograniczyć userom niektore funkcję


(Koroibos) #1

Zauważyłem na dobreprogramy fajny artykuł o usuwaniu uruchom i panelu sterowania a jak usunąć zwykłym userom mozliwość wchodzenia na dany dysk i isntalowanie czegokolwiek. dziękuję za odpowiedź


(Elk2000) #2

Mała porada ale zawsze można się czegoś nauczyć.

Kiedyś używałem programu MagicTweak

pozdrawiam


(Cybergio) #3

Ja używam Microsoft Management Konsole. Jest super w moim zdaniu. Tylko trzeba skrót mieć na pulpicie administratora, bo jak zablokujesz dostęp do panel sterowania to jesteś po wszystkim. :lol:

Pozdrawiam


(De Niro) #4

czy chcesz to zrobić za pomocą rejestru czy za pomocą programów :?:


(So Ko) #5

Wyłącz proste udostępnianie plików (w opcji folderów > widok), następnie kliknij 2 przyciskiem myszy na dany dysk i w zakładce Właściwości > zabezpieczenia ustaw odpowiednie parametry dla danych grup/użytkowników (czyli usuń całkowicie daną grupę, bądź przydziel jej ograniczone prawa do odczytu/zapisu/modyfikacji, w razie czego skorzystaj z zaawansowanych opcji w tejże zakładce). Co do ograniczenia bardziej zaawansowanych uprawnień użytkownika - skorzystaj z gpedit.msc (start > uruchom > gpedit.msc) 8) (zalecana ostrożność)


(Mail) #6

Polecam do obejrzenia :wink:


(Guig2004) #7

Aby kontrolować dostęp do poszczególnych dysków twardych czy też konkretnych katalogów musisz wyłączć proste udostępnianie plików. Aby jednak to zrobić MUSISZ posiadać Windows XP w wersji Professional. Edycja Home nie ma zaawansowanego udostępniania plików.

Jak w Professional'u wyłączyć proste udostępnianie plików napisał powyżej SoKo.