Jak okiełznać TB?


(gavron) #1

Witam

Kolejna próba wdrożenia programu Thunderbird i kolejna porażka.

Czy jest ktoś, kto zna odpowiedzi na kilka pytań?

  1. Dlaczego TB bez przerwy łączy się z pocztą? (pasek na dole przesuwa się)

  2. Dlaczego nie zapisuje maili jako szkic lub szablon (trwa to w nieskończoność)

3.W folderze "wysłane" nie ma wysłanych maili.

  1. Odbieranie maili trwa w nieskończoność

Konfiguracja jest prawidłowa. Problemy takie, mam od lat, za każdym razem jak próbuję, odpalić ten program, mam dokładnie te same problemy.

Ewentualnie, czy może mi ktoś polecić dobry program pocztowy (winXP)? Warunki - musi być po polsku, musi obsługiwać polskie czcionki.


(Marcindodo) #2

polecam, ktos kiedys na blogu opisywał

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sylpheed


(gavron) #3

Przerabiałem, nie bardzo mi odpowiada.


(kamil_w) #4

Ja z jakiego protokołu korzystasz? IMAP czy POP3?

Co do klienta, to ja od dość dawna korzystam z klienta dołączonego do Opery i bardzo mi on odpowiada.


(gavron) #5

Mam jedno konto firmowe w Operze i jest ok, ale drugie muszę rozdzielić i szukam czegoś innego. TB nie nadaje się po prostu do użytku, stawałem na głowie i nic, nie jestem w stanie uruchomić tego programu, po mimo prawidłowej konfiguracji, program nie odpiera lub nie wysyła poczty. Powiem szczerze, że mam dość.

“Ja z jakiego protokołu korzystasz? IMAP czy POP3?”

Nie wiem, w adresach wpisuje mail.nazwa.pl


(Cedar) #6

Nic to nie mówi, możesz dokładniej podać adres? To co jest przed @ możesz “wyiksować”

Od zawsze używam Thunderbirda i zawsze ruszał z kopyta. Jakiego masz dostawcę internetu?


(gavron) #7

To nie jest na pewno wina serwera, sprawdzałem i da się połączyć z pocztą.

Każdy program pocztowy jaki używałem, nie miał najmniejszych problemów z pocztą, jedynie TB, za każdym razem jest to samo, czyli mordęga i kilka godzin zmarnowanych na konfiguracje. Mam wrażenie, że ten program “wie lepiej” i na siłę chce mnie uszczęśliwić.

Jeśli chodzi o Operę - To jest jeden wielki chaos, ale jakoś jedną skrzynkę w nim obsługuje i niech tak zostanie, bo jak wprowadzę kolejną, to kompletnie się pogubię. Dziwne etykiety, brak katalogów, dziwaczne filtry itd.


(scripter1) #8

gavron , moim zdaniem masz go jednak zwyczajnie źle skonfigurowanego, wszystko to co napisałeś powinno ci poprawnie działać przy poprawnej konfiguracji.

Ja osobiście używam klienta z pakietu SeaMonkey który jest z tej samej stajni więc nie różni się od TB znacząco funkcjonalnością i u mnie to działa poprawnie.


(gavron) #9

Robię według wskazówek, krok po kroku i nie działa. Nie wysyła poczty i już.

To może ktoś podrzuci jakiś fajny program? DreamMail jest ciekawy, ale polskich literek brak ;(


(marcin82) #10

To “drugie” konto też jest firmowe czy nie? Jeśli tak, ustaw w Thunderbirdzie kropka w kropkę konfigurację, na której konto działa w Operze.

Jeśli konto nie jest firmowym - zdradź nam chociaż nazwę serwisu, z którego usług korzystasz [onet (buziaczek.pl), wp, gmail].


(scripter1) #11

To na 90% wina złej konfiguracji, opisz dokładnie co się dzieje (jakie masz komunikaty, gdzie masz konto mail itp.) to pomogę ci go skonfigurować.

Dodane 19.05.2011 (Cz) 16:51

Częstą przyczyną problemów są złe ustawienia szyfrowania i/lub uwierzytelniania.


(gavron) #12

Pan serwisant z serwera mi pomógł i sam nie wie co może być przyczyną, miał screeny z konfigiem.

Trzeba szukać innego programu.


(scripter1) #13

gavron , nie wierzę w to że nie da się go poprawnie skonfigurować, wciąż uważam że to zwyczajnie błąd w konfiguracji, albo TB albo firewalla/antyvira…

Napiszę ci jeszcze raz: podaj szczegóły to kolektyw forum DP pomoże ci go poprawnie skonfigurować.


(gavron) #14

“podaj szczegóły to kolektyw forum DP pomoże ci go poprawnie skonfigurować.”

Napiszę tak:

Płatny serwer + domena. To jest konto firmowe, podobne problemy miałem z drugim kontem mailowy z innej domeny z tego samego serwera. Doszliśmy do wniosku, że trzeba sprawdzić czy antywirus nie blokuje (AVG free).

Najdziwniejsze jest to, że na drugim kompie i na identycznej konfiguracji działa!

Ja niestety mam dość, po kilku latach prób z tym “programem” jeszcze nigdy nie działał poprawnie dłużej niż kilka tygodni, zawsze miałem z nim różne problemy i po raz kolejny się zawiodłem. Ostatecznie porzucam produkty Mozilla i nigdy więcej do nich nie wracam! Firefox porzuciłem kilka lat temu, ostatnio zainstalowałem najnowszą wersje i jest gorzej niż było 3-4 lata temu.

Reasumując:

W tym momencie, szukam darmowego programu pocztowego o wyglądzie zbliżonym do TB, DreamMail, itd.

Podstawa to obsługa polskich znaków i polska wersja programu. To są dwa warunki, reszta jest mi obojętna.

Wszystko co do tej pory sprawdzałem, jest albo bardzo toporne, albo nie spełnia tych dwóch warunków.

Pozdrawiam i liczę na jakieś rady.


(marcin82) #15

Przebieraj wybieraj:

http://alternativeto.net/software/mozil … rm=windows

Po drugie:

http://www.dobreprogramy.pl/Klienty-poc … s,138.html .


(Marcindodo) #16

wina jest po Twojej stronie, skoro innym program działa i nie widać wysypów problemów. Ja tylko zgodzę się, że długo się uruchamia i jest trochę ciężki.

gdyby z nim było tyle problemów to raczej nie był by tak popularny. No, ale po to mamy wybór, że nie wszystko musi każdemu pasować.


(gavron) #17

“gdyby z nim było tyle problemów to raczej nie był by tak popularny”

Są z nim problemy i to wiele, niestety nie bardzo jest alternatywa, masz wybór albo to, albo jakieś dziwadła przeniesione z Linuksa, ewentualnie, coś co nie obsługuje polskich literek. Są oczywiście płatne programy, ale o nich tu nie rozmawiamy.

Mnóstwo ludzi ma problemy z TB, poczytaj chociażby DB, tu znajdziesz wiele opinii na ten temat. Jeśli chodzi o mój przypadek, niestety wina leży po stronie programu, dwie identyczne konfiguracje, jedna działa, druga nie. Szkoda czasu i nerwów.

Zainstalowałem Zimbra desktop, jak na razie bardzo fajny, ma jedna poważną wadę - jest powolny jak diabli, jeśli ktoś zna coś podobnego, to chętnie przetestuję.


(Cedar) #18

Zrób kopię tej działającej i przenieś na komputer, na którym nie działa.


(scripter1) #19

Tak, bo mnóstwo ludzi zwyczajnie nie potrafi skonfigurować programu zgodnie z instrukcją (nie tylko tego ale ogólnie nie potrafią korzystać z komputera) której i tak większość nie czyta (zresztą wiele osób nie potrafi czytać ze zrozumieniem) i mają taki bajzel na kompach że aż strach się bać…

Tak czy inaczej gavron , fachowcy proponowali ci tu pomoc w konfiguracji TB ale ją odrzuciłeś więc uważam że nie masz prawa pisać że program jest zły…

Jeśli chcesz szukać innego programu to już twoja sprawa, ja używam klienta poczty z pakietu SeaMonkey (przeglądarka + klient poczty; podobnie jak Opera) i sobie go chwalę (jest blisko spokrewniony z TB ale trochę się różnią), masz też Operę, Outlook Express itp.


(gavron) #20

" fachowcy proponowali ci tu pomoc w konfiguracji TB"

Ale przeczytaj co napisałem wyżej! Pomoc z firmy w której mam wykupiony serwer, widziała screeny z mojej konfiguracji, oni chyba mają większe pojęcie, skoro tam pracują. Konfiguracja jest prawidłowa, wszelkie zmiany portów, uwierzytelnień itd. nic nie zmieniają.

“mnóstwo ludzi zwyczajnie nie potrafi skonfigurować programu zgodnie z instrukcją”

Wybacz, ale jeśli banalna rzecz, jaką jest program pocztowy, potrzebuje specjalnej metody i instrukcji konfiguracji, to jest zwyczajnie kiepski i nieprzyjazny.

Każdy inny program (Opera, dreammail, zimbra) nie wymagają żadnych zabiegów! Wpisujesz adres, hasło , serwery i program działa, nie ma najmniejszego problemu! Więc problem nie leży po mojej stronie, tylko po stronie TB. Przeciętny użytkownik, nawet dość doświadczony, nie ma czasu ani chęci na jakieś zabawy, testy, szykanie problemów, program ma działać i tyle, szczególnie, jeśli chodzi o pieniądze.

Kiedy wreszcie skończą się czasy, kultu oprogramowania?! Są programy bardzo dobre, dopracowane z reguły płatne i są programy kiepskie, niedopracowane, niestabilne, stwarzające problemy. Produkty Mozilla zaliczam o d dawna do tej drugiej grupy.