Jak ominąc czujnik temperatury

Witam.

Załozylem sobie wentylator na przedniej sciance kompa, jest to wentylator wykrecony z coolera na procka, ma on czujnik temperatury ktory zmiejsza lub zwieksza obroty w zaleznosci jak mu jest ciepło. Problem w tym ze kreci sie ciagle na minimalnych obrotach (1900RPM) chcial bym go troche przyspieszyc w granicach nie uciazliwego halasu. Jak mam to zrobić? w BIOSIE nie mam opcji do regulowania obrotow :confused:

Odlutować.

Złączono Posta : 11 Czerwiec 2006, 19:33:30

W biosie możesz tez zmniejszyć temperaturerę reakcji

jak juz pisalem nie mam takiej opcji w biosie. Nie ma inego sposobu na te obroty bez koniecznosci wymiany wentylatora na zwykly bez czujnika??

Chodzi o odlutowanie czujnika.

Albo odciąć kabel zasilający od czujnika. Teraz masz trzy, zostaw tylko czerwony i czarny zasiające silnik wentylatora.

Cztery. ;]

wentyl jest podlaczony 3 pinowa wtyczka, wiec na trzech kabelkach :stuck_out_tongue:

Jak odetnę zolty, wentyl przyspieszy do maksymalnych obrotów??

a nie jest to przypadkiem tak ze zólty przewod jest odpowiedzialny za dostarczenie komputerowi na jakich obrotach wentyl pracuje?? po to zebym mogl zobaczyc np. w biosie czy w jakims programie speedfan itp. jakie wentylator ma aktualnie obroty??

Monitoring i regulacja obrotów wentyla.

Wylutować czujnik przedłużyć kabelki od czujnika do wentyla i czujnik założyć np na radiatorze od karty graficznej badź procesora :slight_smile:

zrobilem foto wentyla i zaznaczylem czujnik tzn. nie wiem czy napewno to jest czujnik temperatury wiec pytam was :stuck_out_tongue: co bedzie lepsze? przeciąć zołty kabelek czy wylutowac czujnik?

http://img231.imageshack.us/img231/1379 … zwy9vq.jpg

chcę zeby ten wentylator pracowal na maksymalnych obrotach czyli 3400RPM poziom chalasu jest wtedy na poziomie 30dBA nie przeszkadza mi to az tak bardzo tym bardziej ze moj wentylator na procesorze jest napewno glosniejszy :stuck_out_tongue:

Heh żółty jak odeteniesz to nie będzie Ci pokazywać obrótów i tyle

Jak chcesz maksymalnie RPM wyciągnąć to wylutuj czujnik a pozostałe miejsce zmostkuj(wystarczy ze lutem połączysz )

no wlasnie to chcialem uslyszec dzieki husar bo ktos tam pisal ze zolty jest od obrotow a nie wyjasnil do konca jak sie sprawa ma, a juz mialem ucinaczki w reku :stuck_out_tongue: jutro lutownica pojdzie w ruch. pozdro :wink: