Jak ominąć hasło administratora w Windows 10?

Chodzi o to, że chciałbym pobrać kilka programów na komputer, które są mi potrzebne, ale nie mogę ich zainstalować przez hasło administratora. Chciałbym od kilku dni pominąć hasło administratora, ponieważ nie wiem jakie one jest. Kiedyś nagrałem film, abym wiedział, jakie jest hasło, niestety wideo zostało nagrane w słabej jakości i nie udało mi się odszyfrować, więc usunąłem film, już minął 1 rok od nagrania tego materiału, próbowałem go przywrócić, lecz nie mogłem, bo same jakieś oszukane aplikacje. Naprawdę potrzebuje jakoś ominąć hasła administratora, albo chociaż zainstalować program na jedno konto użytkownika, tak jak to jest w przypadku Opery, która zainstalowała się na jednym koncie i nie trzeba było podawać hasła. Czy znacie jakiś sposób na ominięcie hasła administratora? W jaki sposób zainstalować program, aby ściągnąć go tylko na jedno konto? Proszę o pomoc!

https://soisk.pl/resetowanie-zapomnianego-hasla-do-systemu-windows-10/

Opera Portable?

https://portableapps.com/apps/internet/opera_portable

https://www.opera.com/pl/computer/portable

Czasem twórcy robią wersje nieinstalacyjne lub jak napisałeś “zainstaluj tylko dla aktywnego użytkownika”.

Jeżeli nie masz uprawnień, to ich nie masz.
Możesz próbować złamać hasło, o ile admin nie jest wyłączony, a komputer nie jest w domenie. Weź jednak pod uwagę, że jeżeli komputer nie należy do Ciebie, to wykrycie takiego szwidlu wiąże się z konsekwencjami (a nie jest szczególnie trudne).

Jakie programy? Na jaki (czyj!) komputer? Kto jest administratorem?
No i skoro to jest ktoś inny i jest hasło, to jest tego jakiś powód.

Omijanie zabezpieczeń to może być przestępstwo (choć nie musi, wszystko zależy od okoliczności). Dla twojej wiadomości:

Art. 267 KK

§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

Art. 269 b KK

§ 1. Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 1 lub 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające nieuprawniony dostęp do informacji przechowywanych w systemie informatycznym, systemie teleinformatycznym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

1 polubienie

A post was split to a new topic: Ominięcie hasła admina Windows 10