Ominięcie hasła admina Windows 10

ja mam podobny problem. zabrali mi konto admina na ponad miesiąc bez powodu, a chciałbym sobie zainstalować program do rysowania na tablecie graficznym i do tworzenia muzyki. (jbc. to MÓJ komputer)

Nie podpinal się pod cudze, stare wątki tylko zakładaj swoje, bo robisz niepotrzebne zamieszanie. Wydzieliłem post do nowego tematu.

W omijaniu chyba specjalizuje się tylko: Kon-Boot.

Tylko poczytaj o ograniczeniach jakby nie działał.


Jak na komputerze firmowym, to widać nie masz tworzyć muzyki / grafiki „firmowej”.

Jak to komputer rodziców, to widać coś jest nie tak i nie zasługujesz na rozwijanie pasji muzycznej/rysowniczej w jakimś tam czasie np. kara na miesiąc.


Jak prywatny komputer i nie zarządza nim np. rodzic z racji znacznego poniesienia kosztów zakupu, to może jakiś nowy typ „wirusa” co bawi się w „używaj UAC” i „mózgu” (nie odpalaj byle czego na niezaktualizowanym Windows 10).

Jak wirus nie namieszał znacznie w kontach użytkowników i widzisz potencjalnego nowego admina to hasło mu można próbować zmieniać takimi metodami:

Niby nawet piąte przez dziesiąte jest coś o podwyższeniu sobie uprawnień (na przykład odblokowując ukryte konto Administrator).

Inne poradniki o zmianie hasła:

Progiem w instrukcjach jest zazwyczaj posiadanie Instalatora Windows 10 w wersji bootowalnej na DVD/USB lub GNU/Linux live z aktywnym modyfikowaniem rozruchu w BIOS/UEFI i nieaktywnym szyfrowaniem dysku np. (bitlocker).



Na swoim PC niby w grę pewnie wchodzi reset hasła, to nie trzeba próbować pod wymogi jakieś aplikacji je wiele godzin odczytywać w „Cain&Abel” (strona twórców wygasła) lub „Ophcrack”.

1 polubienie

Spróbowałbym raczej rozpakować instalator 7zipem lub poszukać wersji portable tych programów.

1 polubienie

Tutaj masz potężny zestaw narzędzi m. in. właśnie do usuwania haseł w systemach M$. Można nagrać na płytę bądź uruchamiać z pendriva