Jak ominąć hasło w windows vista?

Witam

Mam problem…kupilem nowego kompa z windows vista.ustawilem sobie haslo administratora i konto dla goscia.nietety haslo zakladalem na malej bani piwnej i go nie pamietam…czy jest ktos w stanie pomoc tak aby nie byla potrzebna reinstalka? z gory dzieki za odpowiedz. pozdrawiam :slight_smile:

Poszukaj w sieci np. Hiren’s Boot CD albo zainstaluj ponownie system :wink:

hey!

Uruchom w trybie awaryjnym, nie pamietam czy tak to na tym bedzie hasło musisz sprawdzić, jesli uruchomisz to da sie złamać hasło. To wtedy wciszkasz klawisz logo Win+R i w uruchom wpisujesz cmd , pózniej w wierszu wpisujesz net user albo net users i wciszkasz enter, nastepnie wybierasz uzytkownika któremu chcesz zmienic hasło, czyli wpisujesz net user “tu nazwa konta” /random i wciszkasz enter. I po haśle, pozdrawiam.

W trybie awaryjnym jest haslo…niestety nie mam mozliwosci podpiecia dysku do innego kompa a zalezy mi na kilku rzeczach ktore juz mam na kompie…

A nie da się zresetować hasła w panelu sterownia? W viście to się nazywa usuń hasło, oczywiście wszystko w trybie awaryjnym na koncie administratora a później normalnie uruchomić.

wszystko byloby swietnie gdybym tylko mogl wejsc na tryb awaryjny bez logowania…niestety musze wpisac haslo

A może to ci pomoże ? :slight_smile:

Weź od kolegi Live CD z Ubuntu(lub innym live cd - knoppix) i kliknij na dysk Visty i skopiuj sobie co ci trzeba na pendrive lub nagraj na cd dvd :).

Lub kup (przepraszam za reklamę) Czasopismo NEXT, jest w nim opisane jak łamać hasła admina w Windowsie :).

Pozdrawiam.